logo

ZZS JMK: Kubík má novou vestičku, všem děkujeme za pomoc

Jihomoravský kraj - 2.8.2022

Nadační fond Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje vyhlásil na konci dubna veřejnou sbírku pro nemocného Jakuba, dvouletého syna naší kolegyně záchranářky.

Během tří dnů jsme díky obrovské vlně solidarity vybrali potřebnou částku, 350 000 korun. Vibrační vesta je jediné automatizované zařízení napomáhající vyčištění dýchacích cest. Kubíkova nemoc je vzácná, jmenuje se primární ciliární dyskineze a jde o to, že řasinky v dýchacích cestách neplní svoji funkci. Tuto nemoc zatím bohužel nelze vyléčit. Mohou se ale zmírnit obtíže a dá se předejít poškození plic.

Minulý týden si Kubík se svojí maminkou i babičkou přijel osobně převzít vestičku v moderním „maskáčovém designu“ z rukou ředitelky jihomoravské záchranky Hany Albrechtové, předsedkyně správní rady nadačního fondu Michaely Bothové a Ondřeje Kunce ze společnosti Dartin spol. s r.o. „Právě tato firma našemu Kubíkovi ochotně zapůjčila zkušební vestu, aby ji mohl využívat ještě předtím, než dorazí ta naše. Za to jí patří dík. A děkuji samozřejmě nadačnímu fondu a všem, kteří nám pomohli a podpořili nás. Moc to pro nás znamená, Kubíkovi se hodně uleví. Vážím si ochoty a štědrosti lidí, mých kolegů ze záchranky, ale i těch, kteří nás vůbec osobně neznají, a přesto jim není lhostejné, že je náš syn nemocný,“ posílá vzkaz Martina Havlíková a neskrývá slzy dojetí.

A protože peněz přišlo více, než bylo na vestičku potřeba, jedná se o 407 000 korun, půjde zbytek peněz na nákup dalších pomůcek či pořízení ozdravného pobytu pro Kubíka. Ještě jednou všem děkujeme, spojili jsme síly a výsledkem je zlepšení kvality života malého, nemocného človíčka.
3_127 2_118 1_134

Tiskové oddělení ZZS JMK