logo

Záchranáři zasahovali na Opavsku a Frýdecko-Místecku u tří zraněných motorovou pilou

Moravskoslezský kraj - 19.3.2023

V průběhu soboty, 18. 3. 2023, zasahovali posádky ZZS MSK na Opavsku a Frýdecko-Místecku u několika poranění v souvislosti při práci s motorovou pilou.

Při volání na tísňovou linku 155 operátoři zjišťují přesné místo události, poskytují telefonicky asistovanou první pomoc zraněným a současně zajišťují vyslání nejbližších zdravotnických nebo lékařských výjezdových skupin.

K prvnímu případu v obci Mokré Lazce vyjela posádka RZP z Opavy a vzlétl vrtulník z Ostravy krátce po čtvrt na dvanáct dopoledne. Osmačtyřicetiletý muž utrpěl tržně-řezné poranění v oblasti dlaně levé ruky. Po poskytnutí přednemocniční lékařské pomoci byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě na úrazovou ambulanci.

O deset minut později došlo k podobnému případu u muže ve věku třicet let v obci Řepiště. Řeznou ránu v oblasti palce pravé ruky ošetřoval tým zdravotnické posádky ze stanoviště ve Frýdku-Místku a po ošetření muže přepravil na oddělení Centrálního příjmu nemocnice ve Frýdku-Místku.

Osm minut po půl čtvrté hodině odpoledne vyjela pozemní posádka RZP z Jablunkova a vzlétl vrtulník LZS do obce Milíkov ke čtyřiapadesátiletému muži. I on při práci s motorovou pilou utrpěl poranění v oblasti levé ruky a zápěstí, přičemž u něj došlo k tepennému krvácení. Po poskytnutí přednemocniční pomoci byl rovněž letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán zdravotníkům na úrazovou ambulanci.

Bc. Ladislav Lang
zastupující tiskový mluvčí ZZS MSK