logo

Čtrnáct zraněných v Moravskoslezském kraji během dvou hodin

Moravskoslezský kraj - 25.5.2023

Po nedělním výskytu množství úrazů museli moravskoslezští záchranáři řešit další sérii zraněných, která se odehrála během pondělního (22.5.) podvečera. V průběhu pouhých dvou hodin musely posádky vyjíždět celkem ke čtrnácti zraněným osobám.

Události odstartoval před osmnáctou hodinou dvaatřicetiletý muž ve Frýdku-Místku. Při proražení skleněné výplně dveří si přivodil zranění horní končetiny s tepenným krvácením. Ve vážném stavu byl předán ve frýdecko-místecké nemocnici.

Následovali pacienti po pádech ze schodů, zraněný v posilovně, na zahradě, chodníku, při pádu na skateboardu. Chlapec byl zraněn po střetu se skleněnými dveřmi, jiný při nehodě na jízdním kole. Na koloběžce se při pádu v Karviné zranila jedenáctiletá dívka a osmatřicetiletá žena. Ve Frýdku-Místku pak při nárazu koloběžky do automobilu sedmapadesátiletý muž.

Pacienti utrpěli různě závažná poranění, od středních, až po vícečetná a život ohrožující. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je záchranáři transportovali do spádových zdravotnických zařízení, ve dvou případech také do ostravského traumatologického centra.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK