logo

Velikonoce u ZZS JMK: Dopravní nehody i otravy alkoholem

Jihomoravský kraj - 2.4.2024

Nejednalo se o extrémní množství, ale vzhledem k příznivému počasí vyrazili v hojnější míře na silnice motorkáři i cyklisté.

V sobotu odpoledne vyslalo naše operační středisko pomoc na Blanensko. Žena středního věku jela na kole a srazila se s motorkou. Na místo vyrazil vrtulník i pozemní posádky. Pacientce zdravotníci poskytli kyslíkovou terapii, zaléčili ji a zafixovali, následně byla transportována s podezřením na těžká zranění na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Mladý motorkář utrpěl lehké zranění, po ošetření jsme jej převezli k další péči do blanenské nemocnice.

V neděli odpoledne pak vyrážely naše posádky, včetně letecké záchranné služby a inspektora provozu, na Vyškovsko. Mladý motorkář si nedaleko Otnic po pádu z motocyklu poranil nohu, po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej vrtulník transportoval do Fakultní nemocnice Brno.

Nejzávažnější nehodou byla ta, která se stala po půlnoci v centru Brna. Osobní vůz narazil do traverzy, v autě seděli tři mladí muži. Jeden z nich zemřel v důsledku zranění neslučitelných se životem. Další dva jsme ošetřili a se zraněními středně těžkého až těžkého charakteru převezli na urgentní příjmy obou brněnských fakultních nemocnic.

V pondělí odpoledne a kvečeru jsme měli v péči také několik pacientů, jejichž zdravotní stav se zhoršil v důsledku nadměrného požití alkoholických nápojů, což mohlo mít souvislost s oslavou velikonočních svátků. V některých případech šlo i o těžké intoxikace.

Tiskové oddělení ZZS JMK