logo
280335-dogs-german-shepherd-2561
Útok psa na malé dítě řešili jihomoravští záchranáři
Jihomoravský kraj
- 28.6.2017

Ke zraněnému malému dítěti, na které zaútočil pes, v úterý odpoledne vyjížděli jihomoravští zdravotničtí záchranáři. Operátorka na místo nešťastné události ihned vyslala kromě pozemní posádky i vrtulník.

drgg
Jihomoravská záchranka řeší případ silně opilé lékařky, takto závažný delikt vedení nemůže tolerovat
Jihomoravský kraj
- 28.6.2017

Jihomoravská zdravotnická záchranná služba od minulého týdne řeší případ lékařky, která nastoupila do služby pod vlivem alkoholu. Nepravdivé informace týkající se tohoto případu, které dnes zveřejnila MF Dnes, musíme uvést na pravou míru.

8
Pacienty kyjovské nemocnice vozí pohodlnější sanitky
Jihomoravský kraj
- 27.6.2017

Dvě zbrusu nové sanitky Volkswagen Transporter teď stojí v areálu Nemocnice Kyjov. Ta tím pokračuje v plánované modernizaci svého vozového parku – za posledních pět let obměnila dvanáct z celkových třiadvaceti vozů.

12
Cvičení Vlak 2017 prověřilo záchranné složky na Břeclavsku
Jihomoravský kraj
- 24.6.2017

Samostatně jedoucí lokomotiva na trase Břeclav – Lednice v plné rychlosti narazí do stojícího vlaku. Ten je naneštěstí plně obsazen cestujícími. Záchranářům komplikuje zásah nepřístupný terén. Simulovaná situace tragického vlakového neštěstí dnes prověřila připravenost a koordinovanost všech složek IZS v případě mimořádné události na železnici s velkým počtem zraněných osob.

3
Jihomoravská záchranka se prezentovala na veletrhu PYROS
Jihomoravský kraj
- 9.6.2017

V sobotu 3. června proběhla na BVV akce „Záchranáři dětem“. Ratolesti i dospěláci si tady mohli po celý den zkoušet, jaké je to být zdravotnickým záchranářem, policistou anebo hasičem a co taková práce obnáší.

brno
Dopravní nehody na Břeclavsku a Hodonínsku se neobešly bez vážných zranění
Jihomoravský kraj
- 7.6.2017

Ke dvěma vážným dopravním nehodám v úterý krátce před jedenáctou hodinou vysílalo KZOS lékařské posádky ZZS JmK a vrtulník. Ve Velkých Němčicích havaroval v OA muž středního věku a narazil do stromu. Pacient byl při příjezdu posádky při vědomí, utrpěl středně těžké poranění páteře. Po ošetření a zaléčení byl zraněný vrtulníkem transportován do traumacentra FN v Bohunicích.

18556300_1288649907922256_2966764991951214709_n
Hodonínští záchranáři děkují obyvatelům Čejkovic za pomoc, když jejich sanitka zapadla při výjezdu v bahně
Jihomoravský kraj
- 18.5.2017

Občas se to prostě stane. Záchranáři musejí zasahovat i v obtížně přístupných a záludných místech.

medi
VIDEO: Příběh nosítek MEDIROL od 3D modelu po poslední šroubek
Hlavní město PrahaJihomoravský kraj
- 18.5.2017

Nosítka jsou každodenním pomocníkem záchranářů. Často jsou vystavována extrémnímu zatížení, nárazům nebo jízdě po velmi nerovném povrchu. V každé takové situaci přitom musí bez problémů fungovat.

med1
Jihomoravská záchranka potřebuje specialistu na lidské zdroje – vybere a zaplatí ho kraj
Jihomoravský kraj
- 4.5.2017

Vedení Jihomoravského kraje se již půl roku intenzivně zabývá situací mezi vedením Zdravotnické záchranné služby JMK a jejími odbory. Na základě závěrů a doporučení z mediace tohoto dlouhodobého sporu kraj navrhuje zřídit v této příspěvkové organizaci institut manažera lidských zdrojů. Ten by měl provést audit interní komunikace, nastavit komunikační kanály mezi vedením a zaměstnanci a vypracovat dlouhodobější vize zaměřené zejména na personální otázky tak, aby se do budoucna předcházelo podobným sporům.

60a64
Jihomoravská záchranářka opakovaně vyzvala k odstoupení předsedkyni i místopředsedkyni zdravotnických odborů
Jihomoravský kraj
- 29.4.2017

Redakci našeho webu oslovila pomocí e-mailu jihomoravská záchranářka Renata Kroupová. Tématem jejího elektronického dopisu je situace, která již dlouho panuje na ZZS JMK, resp. jednání vedení zdravotnických odborů v rámci tohoto stavu, konkrétně Bc. Dagmar Žitníkové a Ing. Ivany Břeňkové.

1. stránka z celkem 3712345...102030...Poslední »