logo
horska-sluzba-ilustracni_2
Královéhradecký kraj podpoří horskou službu více než milionem korun
Královehradecký kraj
- 24.11.2018

Rada Královéhradeckého kraje doporučila zastupitelům ke schválení poskytnutí dotace Horské službě ČR na zakoupení nového vybavení. Záchranáři za téměř 1,1 milionu korun pořídí například zdravotnický materiál, svozné saně či defibrilátory.

Untitled-1coo
Čas neviditelné smrti je tady, jen za listopad řešili královéhradečtí záchranáři tři případy otravy plynem CO
ČRKrálovehradecký kraj
- 22.11.2018

Tři případy vážné otravy oxidem uhelnatým museli řešit záchranáři ZZS Královéhradeckého kraje za necelou polovinu listopadu. Dva z nich znamenaly přímé ohrožení života pacientek, v jednom případě událost dokonce skončila úmrtím psa.

first-responderi--_1__1
Dobrovolně pomáhají záchranářům a jejich počet stále roste. To jsou first respondeři
Královehradecký kraj
- 7.11.2018

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje využívá systému first responderů a jako jediná v republice pro jejich svolávání využívá speciální mobilní aplikaci. Jedná se o síť vyškolených dobrovolníků, kteří zvyšují šance na přežití lidí stižených náhlou zástavou srdce.

Den záchrany života
Záchranáři zvou na Světový den záchrany života, koná se již zítra
Jihočeský krajJihomoravský krajKrálovehradecký krajPlzeňský kraj
- 15.10.2018

Může se to stát každému, muži i ženě, dítěti, starším lidem, ale i těm mladším. Dojde-li k zástavě oběhu, srdce přestane pumpovat do těla krev, orgány a tkáně tak nejsou okysličovány. Už po pěti minutách bez kyslíku se začnou na mozku projevovat nezvratné změny. Není na co čekat, každá vteřina se počítá. Je potřeba zahájit resuscitaci a začít bojovat o život…

IMG_2910
V Prachovských skalách se zřítil horolezec, k jeho záchraně byl vyslán vrtulník LZS
Královehradecký kraj
- 18.9.2018

Vážné zranění utrpěl o víkendu v oblasti Prachovských skal 38letý muž poté, co se zřítil z přibližně osmimetrové skalní věže. Operátoři tísňové linky 155 přijali oznámení o události krátce po čtrnácté hodině. Na pomoc zraněnému okamžitě vyrazila záchranářská posádka ze stanoviště v Jičíně, vrtulník královéhradecké LZS a také inspektor provozu, který se nacházel nedaleko.

4762fcf72b97aa78b63817ac544dd3ca
Ženu, padající ze čtvrtého patra, zachytil zasahující královéhradecký záchranář
Královehradecký kraj
- 5.9.2018

Posádka rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště Hradec Králové – Bláhovka spolu s lékařem v setkávacím systému dnes dopoledne vyjížděla k 26leté ženě, která příbuzným oznámila úmysl spáchat sebevraždu.

upravený
Na Černé hoře v Krkonoších včera havaroval dvoumístný paraglide
Královehradecký kraj
- 14.8.2018

Nehoda dvoumístného padákového kluzáku byla na tísňovou linku krajských záchranářů nahlášena 19:41. Operátoři okamžitě na místo vyslali záchranářskou posádku z Trutnova a vrtulník královéhradecké letecké záchranné služby. Na místě zasahoval také inspektor provozu, který se v době události pohyboval nedaleko.

20180727-155233
Záchrana turistů z Modrého dolu, na pomoc letěl i vrtulník LZS
Královehradecký kraj
- 29.7.2018

Dva muži a jedna žena v pátek v odpoledních hodinách zabloudili při výletu na Sněžku v oblasti Modrého dolu, jeden z nich se zranil.

IMG_0659
Královéhradecké záchranáře dnes ráno zaměstnala vážná dopravní nehoda
Královehradecký kraj
- 26.7.2018

K vážné dopravní nehodě dvou osobních aut a dvou kamionů dnes ráno museli vyjíždět zdravotničtí záchranáři z královéhradeckých základen. Ke střetu došlo nedaleko Urbanic krátce po šesté hodině ranní.

IMG_20180603_104021
První podání krevní transfuze v terénu se stalo realitou
Královehradecký kraj
- 13.6.2018

Posádka letecké záchranné služby Hradec Králové spolu s pozemními záchranáři v neděli zasahovala u těžké dopravní nehody. V jedné z obcí na Královéhradecku byla osobním automobilem sražena cyklistka. Starší žena zůstala zaklíněna pod autem, odkud ji duchapřítomně vyprostili svědkové události. Po příletu na místo a prvotním orientačním vyšetření záchranáři zjistili, že žena utrpěla vážná mnohočetná poranění více orgánových systémů.

1. stránka z celkem 3712345...102030...Poslední »