logo
Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje představila nové vozy a stan pro pracoviště krizové připravenosti
Karlovarský kraj
- 10.5.2024

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pořídila dalších nových vozů v hodnotě téměř 13 milionů Kč. Z toho sedm vozů pořídila díky investičnímu příspěvku Karlovarského kraje.

Přeshraniční spolupráce při transportu zraněného lyžaře v oblasti Klínovce
Karlovarský kraj
- 8.1.2024

Horští záchranáři ze stanice Klínovec v úterý 2.1.2024 zasahovali u vážně zraněného německého lyžaře.

Toyota ProAce: Nová dimenze využití
ČRKarlovarský kraj
- 28.12.2023

Představujeme další inovativní přestavbu v řadě Toyota Professional – převozovou sanitku Toyota Proace.

Duše nejen záchrankového motosrazu, řidič – záchranář karlovarské ZZS Roman Skalický byl oceněn medailí Za zásluhy o bezpečnost města Sokolova
Karlovarský kraj
- 3.12.2023

Dne 30.11. 2023 se konal již 18. Ročník benefičního koncertu Hudby Hradní stráže, kde byl oceněn náš dlouholetý zaměstnanec Roman Skalický medailí Za zásluhy o bezpečnost občanů města, kteří se mimořádným činem nebo dlouhodobými zásluhami zasloužili o řešení bezpečnosti na území města Sokolova. Gratulujeme Romane!!!

Nová technika u karlovarské krajské záchranky
Karlovarský kraj
- 28.8.2023

V tomto roce Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje obdrží celkem 19 nových vozů v hodnotě téměř 44 milionů Kč.

Karlovarským krajem se budou v rámci soutěže záchranářů prohánět sanitky z celé ČR
Karlovarský kraj
- 25.5.2023

Metodické cvičení všech zdravotnických záchranných služeb z celé republiky se uskuteční ve dnech 2. až 4. června 2023 v Karlovarském kraji. Akce nazvaná ´Karlovarská P155´ přivítá 14 výjezdových skupin záchranářů a prověří jejich znalosti a dovednosti v různých disciplínách.

OBRAZEM: Srážka osobního automobilu s vlakem – složky IZS cvičily u přehrady Jesenice na Chebsku železniční nehodu s velkým počtem zraněných osob
Karlovarský kraj
- 10.3.2023

Námětem cvičení Lázeňský express 2023 byla mimořádná událost, kdy řidič osobního automobilu nerespektoval výstražnou světelnou signalizaci na železničním přejezdu a vjel do kolejiště nedaleko obce Všeboř.

Rychlý zásah u dítěte v bezvědomí v Krušných horách
Karlovarský kraj
- 18.2.2023

Dne 16. 2. 2023 ve 14 hodin přijala Horská služba na Klínovci hlášení ze spodního stanoviště lanovky ve skiareálu o pádu pětiletého dítěte na hlavu a stavu v bezvědomí.

OBRAZEM: Výcvik leteckých záchranářů Horské služby v Krušných horách s Armádou ČR a vrtulníkem Sokol
Karlovarský kraj
- 15.2.2023

Minulý týden proběhly hned dva. První v Ústeckém kraji s našimi kolegy z Letecké záchranné služby Ústeckého kraje a druhý v okolí Božího Daru s LZS AČR Plzeň Líně. Druhého výcviku se účastnili i horští záchranáři ze Šumavy.

Zlomená spodní čelist, ztracený turista a zraněný běžkař, tři přeshraniční zásahy v Krušných horách
Karlovarský kraj
- 6.2.2023

Horská služba v Krušných horách v posledním lednovém týdnu 3x zasahovala ve spolupráci s německou horskou službou Bergwacht.