logo
lzs msk
Záchranáři zasahovali u desítky pádů z výšek v celém Moravskoslezském kraji
Moravskoslezský kraj
- 15.10.2018

Během uplynulého víkendu (12.-14.10.) vyjížděly posádky zdravotnické záchranné služby na území Moravskoslezského kraje k desítce případů zraněných, kteří spadli z výšky. Od pátečního odpoledne do nedělního večera tak zasahovali pětkrát na Frýdecko-Místecku, třikrát na Bruntálsku a po jednom výjezdu zaznamenali v Ostravě a na Novojičínsku.

IMG_20181013_144452600_HDR~3
Vážná nehoda dodávky na Opavsku, jeden muž zemřel, druhý byl zraněn
Moravskoslezský kraj
- 14.10.2018

Posádky ZZS MSK vyjížděly v sobotu 13. října odpoledne ke smrtelné dopravní nehodě do obce Branka u Opavy. Ve čtvrt na tři převzali operátoři záchranné služby tísňové volání, podle něhož došlo ke střetu dodávkového automobilu se stromem. Na místo vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci z Opavy a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

MSK sanita
Záchranáři resuscitovali muže po úrazu v Beskydech
Moravskoslezský kraj
- 10.10.2018

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý 9. října u zraněného muže na Frýdecko-Místecku. Hlášení z lokality Palkovických hůrek přijali operátoři ZZS ve tři čtvrtě na dvě odpoledne. Nahlášeno bylo převrácení bagru se zraněním. Na místo vyslali operátoři nejen pozemní posádku a vrtulník LZS, ale o spolupráci požádali také policii a horskou službu.

IMG_2613
Moravskoslezští záchranáři zvítězili v soutěži Yeti Rescue
Moravskoslezský kraj
- 9.10.2018

V závěru uplynulého týdne (5.-7. října) se v Orlických horách konal první ročník celorepublikové soutěže záchranářských týmů s názvem Yeti Rescue. Třídenního zaměstnání se účastnilo celkem šestatřicet posádek v profesionální a laické kategorii, včetně dvou týmů ZZS MSK.

msk
Dva těžce zranění při střetu vozidel na Frýdecko-Místecku
Moravskoslezský kraj
- 9.10.2018

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v pondělí 8. října u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Před tři čtvrtě na dvanáct byl operátorům záchranné služby nahlášen střet několika vozidel na silnici mezi obcemi Ostravice a Bílá, u vodní nádrže Šance. Na pomoc byly vyslány tři týmy – letečtí záchranáři z Ostravy, pozemní posádky z Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí.

bmd
Tři zranění při nehodě na Frýdecko-Místecku
Moravskoslezský kraj
- 3.10.2018

K vážné dopravní nehodě vyjížděli záchranáři ZZS MSK v úterý 2. října odpoledne na Frýdecko-Místecku. Havárie automobilu byla operátorům záchranné služby nahlášena pět minut před půl pátou. Pomoc účastníkům poskytovaly pozemní týmy ZZS z Nošovic a Frýdlantu nad Ostravicí, stejně jako letečtí záchranáři z Ostravy.

lzs msk
Záchranáři resuscitovali muže po nehodě na Frýdecko-Místecku
Moravskoslezský kraj
- 3.10.2018

Letečtí záchranáři ZZS MSK zasahovali u další nehody na Frýdecko-Místecku. Dnes, ve středu 3. října ve tři čtvrtě na osm, přijali operátoři záchranné služby tísňovou výzvu ke střetu osobního a nákladního automobilu ve Frýdlantu nad Ostravicí.

DSC_0298
Záchranáři spolu s Horskou službou zachraňovali muže na beskydských Pustevnách
Moravskoslezský kraj
- 30.9.2018

Koordinovaný zásah moravskoslezských a zlínských záchranářů, spolu s Horskou službou Beskydy, pomohl zachránit život muže postiženého náhlým selháním krevního oběhu na beskydských Pustevnách.

msk
V noci z pátku na sobotu zasahovali záchranáři ZZS MSK u vážné dopravní nehody na Novojičínsku, chodce na dálnici srazil automobil
Moravskoslezský kraj
- 30.9.2018

Třicet minut před páteční (28. září) půlnocí byl na tísňové lince 155 nahlášen střet vozidla s osobou, a to na dálnici D1 u obce Bravantice, nedaleko Klimkovického tunelu.

IDNB2628
Záchranáři edukovali v rámci branného dne žáky ZŠ v Bruntále
Moravskoslezský kraj
- 30.9.2018

Vedení 3. ZŠ v Bruntále na ulici Cihelní oslovilo ZZS se žádostí o spolupráci při pořádání branného dne. Bruntálští záchranáři se proto 27. září aktivně zúčastnili zajištění této akce.

1. stránka z celkem 10512345...102030...Poslední »