logo
MSK sníh
Záchranáři resuscitovali řidiče po nehodě na Novojičínsku
Moravskoslezský kraj
- 22.1.2020

Posádka rychlé zdravotnické pomoci spolu s leteckými záchranáři zasahovali v úterý 21. ledna u dopravní nehody dodávkového automobilu na Novojičínsku. Havárie vozidla, které mezi Příborem a Novým Jičínem, na silnici u obce Libhošť, narazilo do svodidel a převrátilo se na bok, byla operátorům ZZS MSK nahlášena před třináctou hodinou.

msk
Střety vozidel s chodci na Frýdecko-Místecku
Moravskoslezský kraj
- 22.1.2020

Ke dvěma závažným nehodám, při nichž došlo ke střetům automobilů s chodci v úterý 21. ledna ráno na Frýdecko-Místecku. Odehrály se přitom v rozmezí pouhé hodiny a čtvrt.

ZZS MSK foto kompilace
Rok 2019 u ZZS Moravskoslezského kraje ve znamení nárůstu zásahů, bylo ošetřeno téměř 116 tisíc pacientů, což je o 4 tisíce víc, než v roce 2018
Moravskoslezský kraj
- 22.1.2020

Týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly v roce 2019 celkem u 115 717 pacientů, což je o čtyři tisíce víc, nežli v roce předchozím. Trend stále intenzivnější výjezdové činnosti, s pravidelným meziročním nárůstem, pokračuje již řadu let.

MSK VW
Dva zranění při nehodě automobilu na Bruntálsku
Moravskoslezský kraj
- 22.1.2020

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v neděli 19. ledna odpoledne u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Pracovníci krajského operačního střediska záchranné služby přijali před půl třetí informaci o havárii osobního vozidla u obce Heřmanovice, které mělo sjet ze silnice a narazit do stromu. Na místo vyjely týmy rychlé zdravotnické pomoci ze základen v Městě Albrechticích a Vrbnu pod Pradědem. K zásahu vzlétl i vrtulník LZS Ostrava.

lzs msk
Týmy záchranářů včetně LZS ošetřovaly postřeleného myslivce na Bruntálsku
Moravskoslezský kraj
- 22.1.2020

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 17. ledna odpoledne u střelného poranění na Bruntálsku. Po čtrnácté hodině přijali operátoři ZZS informaci o postřeleném muži v obci Bohušov. Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Města Albrechtice a k misi byli vysláni letečtí záchranáři z Ostravy.

IMG-20200119-WA0001
Záchranáři ošetřovali sedm návštěvníků hor v Beskydech a Jeseníkách
Moravskoslezský kraj
- 22.1.2020

Posádky ZZS MSK zasahovaly během soboty 18. ledna u řady úrazů v horských oblastech Jeseníků a Beskyd. Převážnou část zraněných tvořili lyžaři, mezi nimi také několik dětí.

lzs msk
Vážné úrazy na Bruntálsku, na prvního muže spadl strom, na druhého pak dvřevotřískové desky
Moravskoslezský kraj
- 18.1.2020

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 17. ledna během několika málo hodin u dvou vážných úrazů, které se odehrály na Bruntálsku.

image0
U zraněného muže po pádu z pod kopule kostela zasahovali záchranáří na Novojičínsku
Moravskoslezský kraj
- 18.1.2020

Záchranáři ZZS MSK zasahovali ve čtvrtek 16. ledna u dalšího pádu z výšky. Od pondělí se jednalo již o čtvrtý závažný případ v Moravskoslezském kraji. Operátoři převzali prvotní informaci k události před devátou hodinou ranní z Fulneku na Novojičínsku. Na místo události vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Oder a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

lzs msk
Vážně zraněná žena při nehodě na Karvinsku
Moravskoslezský kraj
- 13.1.2020

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 12. ledna dopoledne u vážné dopravní nehody automobilu v Horním Žukově na Karvinsku. Informaci o havárii vozidla, které narazilo do sloupu, přijali operátoři ZZS MSK krátce po čtvrt na deset. Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Českého Těšína a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

cat
Muže v Ostravě zranil při práci bagr
Moravskoslezský kraj
- 12.1.2020

Posádky ZZS MSK vyjížděly ve čtvrtek 9. ledna k vážnému úrazu v Ostravě. V osm hodin ráno bylo operační středisko záchranářů informováno o události na stavbě poblíž Nové Karoliny. Při práci byl zraněn radlicí bagru muž. Operátoři na místo ihned vyslali dva týmy ZZS – posádku rychlé zdravotnické pomoci a lékařské rendez-vous.

1. stránka z celkem 13112345...102030...Poslední »