logo
msk
OHLÉDNUTÍ: Zásah záchranky u tragické střelby v ostravské Fakultní nemocnici
Moravskoslezský kraj
- 14.12.2019

Zdravotnická záchranná služba MSK zasahovala v úterý 10. prosince u mimořádné události, která se odehrála v ostravské Fakultní nemocnici. Po čtvrt na osm ráno přijali operátoři tísňové linky informaci o střelbě v budově polikliniky FNO. Na místo spolu s policisty vyrazily tři týmy záchranářů.

IMG-20191203-WA0003
Střet automobilu s chodcem na Frýdecko-Místecku
Moravskoslezský kraj
- 6.12.2019

Posádky ZZS MSK zasahovaly v úterý 3. prosince večer u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. O střetu osobního vozidla s chodcem na silnici v Návsí byli záchranáři prostřednictvím tísňové linky informováni před tři čtvrtě na devět. Na pomoc vyjela ihned posádka rychlé lékařské pomoci z třinecké základny a k zásahu odstartoval i vrtulník LZS z Ostravy.

lzs msk
Muže na Frýdecko-Místecku usmrtil padající strom
Moravskoslezský kraj
- 5.12.2019

K dalšímu případu zavalení při kácení stromů během necelých čtyřiadvaceti hodin vyjížděli moravskoslezští záchranáři, tentokrát na Frýdecko-Místecku. Událost byla operátorům nahlášena ve středu 4. prosince po půl osmé ráno. K neštěstí došlo v lese poblíž třinecké městské části Tyra. Na pomoc vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Třince, vrtulník LZS z Ostravy a také horští záchranáři.

IMG_20180608_165434
Záchrana zavaleného muže na Opavsku
Moravskoslezský kraj
- 4.12.2019

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v úterý 3. prosince u zavaleného muže na Opavsku. Operační středisko ZZS převzalo v půl páté odpoledne informaci o zraněném v terénu, poblíž obce Hořejší Kunčice. Na pomoc neprodleně vyjely posádky rendez-vous a RZP z opavské základny a k misi odstartoval vrtulník LZS z Ostravy.

lzs msk
Záchranáři na Karvinsku resuscitovali muže po pádu z výšky
Moravskoslezský kraj
- 2.12.2019

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 30. listopadu odpoledne u tragického pádu z výšky na Karvinsku. Ve čtvrt na čtyři bylo operační středisko ZZS kontaktováno s informací o události v Orlové.

IMG-20191129-WA0008
Šest zraněných při střetu vozidel na D1 u Bohumína
Moravskoslezský kraj
- 30.11.2019

Týmy ZZS MSK zasahovaly v pátek 29. listopadu večer u dopravní nehody několika vozidel na dálnici D1 poblíž Bohumína. Střet automobilů byl operačnímu středisku záchranářů nahlášen po půl osmé. Na místě události zasahovaly tři pozemní posádky ze základen v Ostravě a Bohumíně, k misi vzlétl také vrtulník LZS.

25.11.obr. 1
Záchranáři resuscitovali pacienta na komíně v Ostravě, i přes jejich velkou snahu se život zachránit nepodařilo
Moravskoslezský kraj
- 29.11.2019

Posádka ZZS MSK zasahovala v pondělí 25. listopadu dopoledne u muže se zástavou oběhu v Ostravě. K jeho kolapsu přitom došlo na komíně v průmyslovém areálu, ve výšce třiceti metrů. Na místo vyjeli podnikoví hasiči a následně i profesionální posádka moravskoslezských záchranářů.

MSK sanita
Záchranáři ošetřovali muže po pádu ze střechy na Frýdecko-Místecku
Moravskoslezský kraj
- 29.11.2019

Posádka rychlé zdravotnické pomoci z Jablunkova a letečtí záchranáři z Ostravy byli ve čtvrtek, 28. listopadu, voláni k vážně zraněnému muži na Frýdecko-Místecku. Událost byla operátorům ZZS MSK nahlášena po půl třetí odpoledne. Týmy vyjely na nahlášenou adresu do Mostů u Jablunkova.

MSK VW
Vážná nehoda na Karvinsku se třemi zraněnými
Moravskoslezský kraj
- 29.11.2019

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve čtvrtek 28. listopadu u vážné dopravní nehody v Bohumíně. Po sedmnácté hodině přijalo operační středisko informaci o střetu dvou osobních vozidel. Na pomoc vyjely dvě pozemní posádky ZZS, a to ze základen v Ostravě a Orlové.

msk
Střet osobního a nákladního automobilu na Novojičínsku si vyžádal lidský život
Moravskoslezský kraj
- 19.11.2019

V úterý ráno vyjížděli moravskoslezští záchranáři ke smrtelné dopravní nehodě na Novojičínsku. Střet osobního a nákladního automobilu poblíž Fulneku byl pracovníkům krajského zdravotnického operačního střediska nahlášen po půl sedmé. Na místo ihned zamířila nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci ze základny Fulnek a ostravský vrtulník LZS.

1. stránka z celkem 12812345...102030...Poslední »