logo
msk
Tragická nehoda na Karvinsku, mladík nepřežil střet osobního vozu s kamionem
Moravskoslezský kraj
- 12.12.2018

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý 11. prosince v ranních hodinách u tragické dopravní nehody na Karvinsku. Střet kamionu s osobním vozidlem v Havířově byl operačnímu středisku ZZS nahlášen v půl osmé. Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci.

lzs msk
Chodkyni v Opavě srazil automobil, ve vážném stavu jí do nemocnice transportoval vrtulník
Moravskoslezský kraj
- 9.12.2018

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 8. prosince u vážné dopravní nehody v Opavě. Ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne přijalo krajské operační středisko ZZS MSK tísňové volání, podle kterého došlo ke střetu automobilu s chodcem.

MSK sníh
Zásah posádky ZZS v Beskydech komplikovala ledovka, k pacientovi se záchranáři dostali až za dvě a půl hodiny
Moravskoslezský kraj
- 8.12.2018

Rutinní zásah posádky zdravotnické záchranné služby v pátek 7. prosince nečekaně zkomplikovalo počasí. Před šestou hodinou přijali operátoři ZZS MSK informaci o muži, zraněném poblíž osady Trojmezí v Beskydech (okres Frýdek-Místek). Když tým rychlé zdravotnické pomoci z třineckého stanoviště zamířil ke zraněnému pacientovi, ještě netušil, že se jeho zásah nezvykle protáhne.

MSK VW
Dvě chodkyně na Frýdecko-Místecku srazil automobil
Moravskoslezský kraj
- 4.12.2018

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v úterý 4. prosince v ranních hodinách u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Před šestou hodinou převzali operátoři informaci o střetu dvou chodců s automobilem v Jablunkově. Na místo ihned vyjely posádky záchranné služby ze stanovišť Jablunkov a Třinec. Vrtulník LZS z Ostravy nemohl pro nepřízeň počasí zasáhnout.

msk
Smrtelný pád ženy ze šestého či sedmého patra panelového domu v Opavě
Moravskoslezský kraj
- 4.12.2018

Posádky ZZS MSK zasahovaly v neděli 2. prosince dopoledne u pádu z výšky v Opavě. Pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska přijali informaci o události několik minut před desátou hodinou. Na místo ihned vyjel lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště.

msk
Záchranáři zasahovali dvakrát v jednom dni u zraněných ve firmě na Opavsku
Moravskoslezský kraj
- 29.11.2018

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý 27. listopadu u dvou zraněných osob. Události, které se odehrály v odstupu několika hodin, spolu nesouvisely, avšak došlo k nim v areálu stejného průmyslového podniku v Hradci nad Moravicí na Opavsku. Do téže formy tak dvakrát zamířil nejen vrtulník LZS z Ostravy, ale opakovaně i totožné pozemní posádky z opavské základny.

IMG_3058
Moravskoslezští záchranáři se podílejí na výuce studentů Univerzity třetího věku
Moravskoslezský kraj
- 29.11.2018

Moravskoslezští záchranáři se kromě své výjezdové činnosti často podílejí také na vzdělávání studentů – ponejvíce budoucích záchranářů a lékařů V pondělí 26. listopadu však přednášeli netradiční skupině, a sice studentům Univerzity třetího věku. V rámci Ostravské univerzity navštěvuje na Katedře intenzivní medicíny, urgentní medicíny a forenzních oborů již druhý ročník studijního programu Etudy první pomoci čtyřiačtyřicet seniorů.

MSK sanita
Záchranáři resuscitovali řidiče automobilu na Karvinsku
Moravskoslezský kraj
- 29.11.2018

Tým zdravotnické záchranné služby zasahoval v pondělí 26. listopadu v ranních hodinách u dopravní nehody osobního vozidla na Karvinsku. Událost v obci Prostřední Bludovice převzali operátoři ZZS MSK krátce před sedmou hodinou a na místo vyjela posádka rychlé lékařské pomoci.

msk
Vážná nehoda osobního a nákladního automobilu v Dětmarovicích na Karvinsku
Moravskoslezský kraj
- 24.11.2018

Záchranáři ZZS MSK zasahovali ve středu 21. listopadu večer, u vážné dopravní nehody na Karvinsku. Krátce po desáté hodině byl operátorům zdravotnické záchranné služby oznámen střet osobního a nákladního automobilu v Dětmarovicích. K zásahu byla neprodleně vyslána posádka rychlé lékařské pomoci.

MSK sanita
Záchranáři na Novojičínsku resuscitovali chodce sraženého automobilem, přes veškerou snahu se jim ho přivést zpět k životu nepodařilo
Moravskoslezský kraj
- 20.11.2018

Dvě posádky ZZS MSK zasahovaly v pondělí 19. listopadu večer u smrtelné dopravní nehody na Novojičínsku. Před půl sedmou byl na tísňové lince 155 oznámen střet osobního vozidla s chodcem v obci Slatina. Na místo události vyslali operátoři ZZS tým rychlé zdravotnické pomoci z Bílovce a lékařskou posádku rendez-vous z Fulneku.

1. stránka z celkem 10812345...102030...Poslední »