logo
kolo1
Vážný úraz cyklisty v Ostravě, po pádu zůstal ležet v bezvědomí
Moravskoslezský kraj
- 13.6.2019

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu 12. června v odpoledních hodinách u vážného úrazu cyklisty v Ostravě. Událost byla krajskému operačnímu středisku záchranářů nahlášena po šestnácté hodině a na pomoc ihned vyjely dvě posádky, a to rendez-vous a rychlá zdravotnická pomoc.

MSK VW
Střet automobilu s autobusem v Karviné si vyžádala jeden lidský život a tři zraněné
Moravskoslezský kraj
- 12.6.2019

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 12. června odpoledne u vážné dopravní nehody v Karviné. Před tři čtvrtě na pět převzali operátoři ZZS informaci o střetu autobusu a osobního vozidla. Na pomoc vzlétl vrtulník LZS Ostrava a pozemní posádky z výjezdové základny v Karviné.

MH_NovyJicin
Děvčata pomohla muži, který v Novém Jičíně zkolaboval na nádraží. Patří jim titul Mladý hrdina
Moravskoslezský kraj
- 12.6.2019

Mladé zdravotnice z Nového Jičína pomohly bezvládnému muži, kterého na ulici míjeli kolemjdoucí. Karolína a Miriam studují střední zdravotnickou školu teprve pár měsíců, přesto bezchybně zvládly dostat nemocného do stabilizované polohy, zabránit dušení a přivolat pomoc.

IMG-20190610-WA0010
Tým ostravských leteckých záchranářů zasahoval v horském terénu Beskyd u vážně zraněného muže
Moravskoslezský kraj
- 11.6.2019

Letečtí záchranáři z Ostravy zasahovali v pondělí 10. června u vážně zraněného muže ve Zlínském kraji. Na vyžádání tamních pozemních posádek vzlétl stroj po jedenácté hodině dopolední do oblasti Hutiska v okrese Vsetín.

DSCI0049
Záchranáři se účastnili Dne IZS ve Frýdku-Místku a Třinci
Moravskoslezský kraj
- 11.6.2019

Záchranáři ZZS MSK se během uplynulého víkendu účastnili dalších dvou veřejných akcí, na nichž prezentovali svou činnost. Obě proběhly v sobotu 8. června. V dopoledních hodinách se jednalo o Den IZS na náměstí v Třinci a v odpoledních hodinách pak proběhla obdobná akce v areálu přehrady Olešná ve Frýdku-Místku.

lzs msk
Pád paraglidisty v Beskydech, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS
Moravskoslezský kraj
- 9.6.2019

Týmy ZZS MSK zasahovaly v sobotu 8. června u zraněného muže v Beskydech. Půl hodiny po poledni přijali operátoři zdravotnické záchranné služby informaci o pádu paraglidisty v oblasti Javorového. Na místo události vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Třince a letečtí záchranáři z Ostravy.

msk
Moravskoslezští záchranáři zasahovali souběžně u dvou blízkých nehod
Moravskoslezský kraj
- 7.6.2019

Posádky ZZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 6. června u dvou blízkých dopravních nehod, které se odehrály krátce po sobě.

MSK VW
Vážné zranění si vyžádal střet cyklisty s nákladním vozidlem na Ostravsku
Moravskoslezský kraj
- 4.6.2019

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí 3. června večer u vážné dopravní nehody na Ostravsku. Před půl devátou bylo krajské zdravotnické operační středisko informováno o střetu cyklisty a kamionu v Šenově. Na místo události operátoři ihned vyslali ostravskou posádku rychlé lékařské pomoci.

MSK sanita
Záchranáři úspěšně resuscitovali muže tonoucího v řece Opavě
Moravskoslezský kraj
- 4.6.2019

Posádky ZZS MSK zasahovaly v neděli 2. června odpoledne u tonoucího muže v Krnově. Událost přijali operátoři záchranné služby po patnácté hodině s tím, že poblíž jezu v řece Opavě došlo k nálezu tonoucí osoby. Na pomoc ihned vyjely týmy rendez-vous a RZP, které byly u postiženého během šesti minut od převzetí události.

20190601_064951~2
Tragická nehoda v Karviné, při střetu tří automobilů zemřela jedna osoba, další tři utrpěly vážná zranění
Moravskoslezský kraj
- 1.6.2019

Čtyři posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 1. června ráno, u tragické dopravní nehody v Karviné. Několik minut po páté hodině byl operátorům ZZS nahlášen střet tří vozidel s více zraněnými. Na pomoc byly vyslány tři pozemní posádky (dvě z Karviné a jedna z Orlové), stejně jako vrtulník LZS z Ostravy. Postiženým pomáhali tři lékaři.

1. stránka z celkem 11912345...102030...Poslední »