logo
dd
Horská služba převzala defibrilátor na vrcholu Lysé hory
Moravskoslezský kraj
- 10.12.2017

Dne 6. 12. 2107 v 8 hodin ráno předal Horské službě v Beskydech na vrcholu Lysé hory defibrilátor sám primátor města Frýdku – Místku, pan Michal Pobucký.

MSK sanita
Chodce na Frýdecko-Místecku srazil automobil, záchranářům se ho podařilo oživit
Moravskoslezský kraj
- 10.12.2017

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 9. listopadu večer u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Po dvacáté hodině byli pracovníci krajského operačního střediska ZZS vyrozuměni o střetu automobilu s chodcem na silnici mezi obcí Řepiště a frýdeckomísteckou částí Lískovec. Na pomoc ihned vyjely posádka rendez-vous s lékařem a tým rychlé zdravotnické pomoci.

DSC_0182[1]
Pět zraněných při nehodě na Karvinsku, osobní automobil narazil do stromu
Moravskoslezský kraj
- 9.12.2017

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v noci z pátku na sobotu u vážné dopravní nehody na Karvinsku. 9. prosince po druhé hodině ranní přijalo krajské operační středisko ZZS informaci o havárii osobního automobilu, který měl narazit do stromu u obce Horní Bludovice. Na místě události zasahovaly čtyři posádky ze stanovišť záchranné služba v Havířově a Nošovicích.

P1030571
Výjimečné setkání se zachráněným na ostravské ZZS
Moravskoslezský kraj
- 5.12.2017

V pondělí 4. prosince se v prostorách Zdravotnické záchranné služby MSK na Výškovické ulici v Ostravě uskutečnila výjimečná událost. Společně se sešli záchranáři a jejich někdejší pacient. Setkání proběhlo za přítomnosti náměstka hejtmana MSK pro zdravotnictví, pana Martina Gebauera a ředitele ZZS MSK, pana Romana Gřegoře.

DSC_0182[1]
Smrt muže na Opavsku po pádu do silážní jímky
Moravskoslezský kraj
- 2.12.2017

Posádky ZZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 30.11. odpoledne u vážné události na Opavsku. Před půl čtvrtou převzali operátoři záchranné služby informaci o pádu muže do silážní jámy v obci Háj ve Slezsku. Na místo události neprodleně vyjely posádky rychlé zdravotnické pomoci a rendez-vous ze stanovišť v Dolním Benešově a Hlučíně.

MSK sanita
Vážně zraněná chodkyně v Ostravě
Moravskoslezský kraj
- 2.12.2017

Posádka rychlé lékařské pomoci ZZS MSK vyjížděla ve čtvrtek 30. listopadu odpoledne k těžce zraněné chodkyni v Ostravě. Operační středisko záchranné služby bylo o události informováno před půl pátou.

dav
Záchranáři v Ostravě se věnovali budoucím zdravotníkům
Moravskoslezský kraj
- 2.12.2017

V úterý 28. listopadu odpoledne přivítali záchranáři na svém stanovišti v Ostravě-Zábřehu skupinu studentů zdravotnického lycea ostravské Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy. Půl druhá desítka jich přišla, aby získali základní, ale i odborné informace o fungování a úkolech zdravotnické záchranné služby.

MSK sanita
Vážně popálený muž na Karvinsku
Moravskoslezský kraj
- 27.11.2017

Posádky ZZS MSK zasahovaly 22. listopadu ráno u vážně zraněného muže na Karvinsku. Před osmou hodinou převzali operátoři záchranné služby informaci o popálené osobě v Orlové. Na pomoc vyjela pozemní lékařská posádka a vzlétl vrtulník LZS.

IMG_8287
Speciální tým moravskoslezských záchranářů cvičil zásah u pacienta s Ebolou
Moravskoslezský kraj
- 23.11.2017

Ve středu 22. listopadu proběhlo prověřovací cvičení týmu pro vysoce nakažlivé nemoci ZZS MSK. Šlo o cvičení doporučené Ministerstvem zdravotnictví ČR a připravené ve spolupráci s nemocnicí Na Bulovce. Simulován byl zásah u pacienta s podezřením na jednu z velmi nebezpečných infekčních chorob, a sice Ebolu.

IMG_3462
Moravskoslezští záchranáři se podíleli na vzdělávání studentů Univerzity třetího věku
Moravskoslezský kraj
- 21.11.2017

Moravskoslezští záchranáři se kromě své výjezdové činnosti často podílejí také na vzdělávání studentů – ponejvíce budoucích záchranářů a lékařů V pondělí 20. listopadu však přednášeli netradiční skupině, a sice studentům Univerzity třetího věku. V rámci Ostravské univerzity navštěvuje na Katedře intenzivní medicíny, urgentní medicíny a forenzních oborů pilotní ročník oboru Etudy první pomoci šestatřicet studentů – pět mužů a jednatřicet žen.

1. stránka z celkem 8712345...102030...Poslední »