logo
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Středočeskou linku 155 zbytečně zatěžují zlomyslná volání, letos jich bylo už několik desítek tisíc
Středočeský kraj
- 25.11.2018

Dětské chichotání, opilecké žvatlání a hartusení, nadávání nejhrubšího zrna, či výplody, za které by se nemusel stydět ani samotný H. CH. Andersen – i takové hovory musejí operátoři tísňové linky 155 vyslechnout a nechat tzv. propadnout sítem.

IMG_5453
Urgentní ultrasonografie nově v rukou středočeských zdravotnických záchranářů
Středočeský kraj
- 20.11.2018

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje před třemi lety zahájila projekt zavedení ultrasonografického vyšetřování v přednemocniční péči a devět vozů vybavila přenosnými ultrasonografickými přístroji. Tyto přístroje velmi úspěšně využívají lékaři středočeské záchranky, specialisté pro urgentní medicínu v péči o nemocné v ohrožení života.

suic
Napadlo vás někdy, kolik lidí se snaží dobrovolně odejít ze světa?
Středočeský kraj
- 14.11.2018

Podzimní plískanice, šero, padající listí a mlha – to všechno dotváří ponurou atmosféru vsakující se až do morku kostí a člověka napadají všelijaké myšlenky. Napadlo Vás někdy, kolik lidí se snaží dobrovolně odejít ze světa?

hh long r
Středočeští záchranáři řešili o víkendu střelná poranění při honech
Středočeský kraj
- 11.11.2018

O víkendu probíhaly v celém Středočeském kraji hony, a tak o střelná zranění účastníků „mysliveckého rojení“ nebyla nouze.

105960_600_0_fit
Lékaři středočeské záchranky vydali novou publikaci
Středočeský kraj
- 9.11.2018

MUDr. Jana Šeblová. Ph.D., FESEM, a MUDr. Jiří Knor, Ph.D. (oba ze ZZS Středočeského kraje) spolu s dalšími autory vydali v minulém týdnu v nakladatelství Grada druhé přepracované a doplněné vydání úspěšné odborné publikace „Urgentní medicína v klinické praxi lékaře“. Kniha byla slavnostně pokřtěna na národní oborové konferenci 25. Dostálovy dny v Ostravě dne 24. října 2018.

DSC_8547
Řidič popelářského vozu přimáčkl v Solopiskách svého kolegu na sloup
Středočeský kraj
- 7.11.2018

V úterních dopoledních hodinách zasahovala posádka RLP Trans Hospital Plus v obci Solopisky, kde popelářský vůz přimáčkl jednoho z pracovníků na sloup.

received_571420753313535
Motorkář po střetu s osobákem v Černošicích zemřel, jeho spolujezdkyně byla po resuscitaci přepravena vrtulníkem do střešovické ÚVN
Středočeský kraj
- 2.11.2018

Ve čtvrtek v odpoledních hodinách zasahovaly posádky RLP a RZP Trans Hospitalu Plus u vážné nehody motorky a osobního vozu v Černošicích. Po střetu zůstali v bezvědomí dva pacienti ( muž a žena) středního věku, kteří cestovali na motorce.

PA241711
Záchranáři řevnického Trans Hospitalu Plus zasahovali u dopravní nehody, ale i střelného poranění
Středočeský kraj
- 26.10.2018

Ve středu došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozů u obce Kuchař. Na místě byly čtyři lehce zraněné osoby, které po nezbytném ošetření převezly posádky RLP Trans Hospitalu Plus a RZP ASČR do nemocnice Motol k dalšímu vyšetření. S vyproštěním zraněných pomáhali profesionální hasiči z Řevnic.

park
V říjnu oslavila záchranná služba Příbram 25 let od svého vzniku
Středočeský kraj
- 24.10.2018

Koncem října oslavili záchranáři 25. výročí od vzniku příbramské záchranné služby. Příbramská záchranná služba vznikla v době, kdy většina zdravotnických záchranných služeb v České republice fungovala ještě jako součást nemocnic, většinou pod odděleními ARO. První sanitní vozy vyjely ze stanoviště zdravotnické záchranné služby v Příbrami 1. října 1993.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Napadání středočeských záchranářů přibývá, poslední takový případ by nevymyslel ani nejlepší scénárista
Středočeský kraj
- 23.10.2018

Nejčastějšími příčinami vzrůstající agresivity pacientů jsou alkohol a drogy. Většina zranění záchranářů nejsou vážná a obejdou se bez odborného ošetření a trvalých následků. Posádky ve velké většině případů zvládnou agresivního pacienta samy a věc dál nehlásí. Hlášené případy tak jsou za rok v řádech jednotek. Vloni středočeští záchranáři zaznamenali 4 hlášená napadení. Agresivita ošetřovaných ale vzrůstá, nicméně mnohdy nedojde až k fyzickému napadení – pacient si vystačí s nevybíravým slovníkem a třeba pliváním.

1. stránka z celkem 6612345...102030...Poslední »