logo
img-2157
Zlínský kraj pořídí záchranářům 11 nových sanitek a 2 vozy „rendez-vous“
Zlínský kraj
- 3.10.2018

Celkem 11 nových sanitek a 2 vozidla „rendez-vous“ pořídí v letech 2019 až 2021 Zlínský kraj pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, která je jeho příspěvkovou organizací. Jejich nákup přijde na více než 40 milionů korun. Investiční záměry schválili na svém pondělním zasedání krajští radní.

vw
Valašskokloboucká poliklinika pořídila novou sanitku
Zlínský kraj
- 10.9.2018

Vozový park omládl díky nově pořízené sanitce, která nahradila vysloužilé auto s rokem výroby 2003 a najetými 740 tisíci kilometry. Dopravu pacientů z Valašskokloboucka a Luhačovicka dnes zajišťuje celkem 13 sanitek.

6
Na zlínské záchrance hořelo, naštěstí jen v rámci cvičení složek IZS
Zlínský kraj
- 21.5.2018

V průběhu dopoledne dne 17. 5. 2018 absolvovaly všechny složky IZS společné cvičení simulovaného požáru serverovny na Zdravotnickém operačním středisku Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Účelem tohoto cvičení bylo prověřit a zdokonalit koordinaci činností jednotlivých složek IZS při společném zásahu.

TZ_inkubator_transport
Novorozenci ve Zlíně mají nový transportní inkubátor
Zlínský kraj
- 2.5.2018

Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati získalo nový moderní transportní inkubátor za téměř dva a půl milionu korun. Slouží pro okamžitý transport akutně vzniklých patologických stavů novorozenců, které vyžadují specializovanou péči.

5
Výcvik řidičů zlínské záchranky na trenčínském terénním polygonu se sanitkami Volkswagen Amarok
Zlínský kraj
- 29.3.2018

Ve dnech 13. – 15. března 2018 se v Trenčíně uskutečnil výcvik řidičů ZZS ZK, jehož hlavním cílem bylo zaškolení řidičů v používání nově zařazených sanitních vozidel VW Amarok Tamlans Negea do výjezdových skupin. Předností těchto vozidel je zejména jejich větší průchodnost náročným terénem a právě tímto směrem byl výcvik zaměřen.

-mg-0939-foto-jiri-balat
Zlínští záchranáři převzali třináct nových sanitek několika kategorií
Zlínský kraj
- 8.3.2018

Třináct nových sanitních vozů převzala dnes slavnostně Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Pořídil je pro ni Zlínský kraj, který je jejím zřizovatelem. Využil při tom evropské peníze z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).Celková hodnota nových sanitních vozidel je téměř 45 milionů korun, přičemž 90 % této částky bylo hrazeno z IROP. Představeny byly rovněž nové výukové modely sloužící ke zvýšení odbornosti záchranářů za téměř 8 milionů korun. Také ty byly z 90 % hrazeny z IROP.

56
Policisté zachránili z hořícího domu ve Zlíně dvě ženy, jeden z nich musel být následně sám odvezen do nemocnice
Zlínský kraj
- 27.2.2018

Profesionální hasiči z centrální stanice Zlín a jednotka hasičů statutárního města Zlína měli vyhlášený poplach 27. února 2018 o půl šesté ráno. Se třemi cisternami vyjeli k hlášenému požáru půldomku na ulici Zálešná ve Zlíně.

1-1
Autobus s cestujícími narazil v obci Haluzice na Zlínsku do rodinného domu, zraněno bylo devět osob
Zlínský kraj
- 25.1.2018

Oznámení o nehodě autobusu v Haluzicích přijali hasiči v 5:30 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požárních stanic Slavičín a Valašské Klobouky, a také jednotce dobrovolných hasičů města Slavičín

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Muž si v Kroměříži ustlal v kontejneru a skončil v popelářském voze, zraněného ho vyhrabali ven policisté
Zlínský kraj
- 8.1.2018

O velkém štěstí může hovořit osmačtyřicetiletý muž, který si v pátek večer poblíž centra města Kroměříž vlezl do kontejneru na papír, aby se ohřál. Uvnitř pak popíjel alkohol a nakonec usnul. Zahrabal se pod papír a tak ho nebylo vidět.

1. stránka z celkem 2412345...1020...Poslední »