„Mockrát děkuji všem ze ZZS JmK za skvěle odvedenou práci, bez nich by náš synek, kterému nejsou ani dva roky, neměl tatínka, a já životní oporu. Klára“
Paní Kláře děkujeme za ocenění našeho úsilí a pojďme zavzpomínat, co se vlastně stalo loni v září v Mikulově. Mladý muž měl srdeční příhodu, ještě stihnul slézt z kola, ale pak zkolaboval. Na místě byli svědci události, kteří ihned zavolali tísňovou linku 155. Zatímco jedna operátorka laikům radila, jak poskytnout první pomoc, druhá zaktivovala FIRST RESPONDERY, kteří vyrazili na místo s automatizovaným externím defibrilátorem. Třetí operátorka mezitím už vyslala na místo sanitku a vrtulník. Také operační středisko HZS JmK vysílá na místo svoji jednotku z Mikulova.
Jako první přijíždějí k mladému pacientovi se zástavou oběhu strážníci městské policie, použijí AED, ten vyhodnotí srdeční rytmus, first respondeři podají první výboj. Na místo následně dojíždí hasiči z Mikulova a resuscitaci rozšiřují i o dýchání s pomocí kyslíku. To už přijíždí sanitka a přistává vrtulník, zdravotníci přebírají pacienta, jehož krevní oběh už je obnoven, a zajišťují další potřebnou rozšířenou péči. Muže pak transportují do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, kde se postarají další odborníci.
Jednotlivá kolečka bezchybně fungujícího stroje do sebe zapadla, výsledkem je zdravý muž, otec rodiny. Je bez následků a my z toho máme obrovskou radost.









