logo

FOTO: Záchranka asistovala hasičům při obrovském požáru haly v pražské Hostivaři

Hlavní město Praha - 10.5.2018

Dne 08.05.2018 ve 12:55 vyjely jednotky pražských hasičů k ohlášenému požáru průmyslové haly v ul. U továren v pražské Hostivaři. Již od začátku byl z různých částí Prahy vidět tmavý kouř. Bylo ihned jasné, že se bude jednat o požár většího rozsahu.

ěhem hasebních prací byla na místo povolána také ZZS HMP, a to pro případ, že by se zranil nějaký ze zasahujícíh hasičů. V průběhu události se tak dostavila velkokapacitní sanitka Atego, dále vedoucí zdravotnické složky, dříve označovaný jako inspektor provozu, vyjela i repatriační sanitka, nazývaná „Bydlík“, ta záchranářům poskytla potřebné sociální zázemí při tomto déle trvajícím zásahu. Ošetřen musel být jeden z hasičů, který byl následně transportován do nemocnice. Jednalo se u něj o celkové vyčerpání. K požáru tak vyjel i lékař a posádka RZP.

 

ZZS HMP u požáru zasahovala nepřetržitě od 14:40 až do druhé dne, kdy její přítomnost již nebyla potřeba, a to zhruba v 08:00. Rukama záchranářů prošlo zhruba 200 zasahujících hasičů, policistů i členů ČČK, všem byla preventivně změřena hladina CO v krvi. Ošetření si vyžádalo také koleno jednoho z hasičů. Během zásahu došlo samozřejmě také na střídání zasahujícíh záchranářů.

Zásah to byl náročný pro všechny zúčastněné složky. O jejich občerstení se postarala na místě již zmíněná organizace Českého červeného kříže. Ta společně se ZZS HMP rovněž zasahujícím poskytla zázemí na odpočinek.

Foto: Mirek Kubíček, Vláďa Metla, Petr Drábek, HZS HMP a redakce webu