logo

V Železné Rudě začne fungovat nové výjezdové stanoviště záchranky

Plzeňský kraj - 24.9.2014

Nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) v Železné Rudě bylo slavnostně otevřeno ve středu 24. září 2014. Výjezdová skupina s nepřetržitým 24 hodinovým zdravotnickým provozem začne obyvatelům Železné Rudy a okolí sloužit od pondělí 29. září 2014.

Díky výstavbě nového výjezdového stanoviště v Železné Rudě bude rychlá zdravotnická pomoc obyvatelům této části Šumavy k dispozici non stop. Dosud byla přednemocniční neodkladná péče v oblasti Železné Rudy poskytována ZZS Plzeňského kraje pouze přes den. „Vybudování nového výjezdového stanoviště v Železné Rudě s nepřetržitým zdravotnickým provozem představuje výrazný posun v kvalitě péče o akutně stonající na Šumavě. Výjezdová skupina ZZS PK je tvořena dvoučlennou nelékařskou výjezdovou skupinou ve složení záchranář/sestra a řidič. Tato výjezdová skupina bude mít k dispozici velké sanitní vozidlo. Lékař pro oblast Železnorudska bude dostupný v malém sanitním vozidle v tzv. rendez-vous systému z výjezdového stanoviště v Klatovech nebo v Sušici. Dovolte mi, vyjádřit velkou radost nad skutečností, že v oblasti Železná Ruda bude zajištěna péče všeobecně dostupná, vysoce odborná, odpovídající standardním evropským postupům, racionálně využívající finanční zdroje. Veškerá snaha je zaměřena na spokojenost našich nemocných,“ uvedl ředitel ZZS PK Roman Sviták.

we

Náklady na stavbu nového objektu ZZS PK v Železné Rudě činily 3.585.000 korun a byly pokryty z rozpočtu Plzeňského kraje. „Jsem rád, že díky výstavbě nového výjezdového místa bude Šumava pro obyvatele, ale i návštěvníky zase o něco bezpečnější. Poděkování patří městu Železná Ruda, které s Plzeňským krajem uzavřelo Smlouvu o spolupráci a věnovalo kraji pozemek pro budoucí výjezdové stanoviště“, řekl hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

Stavba nového stanoviště v Železné Rudě je dvoupodlažní, v přízemí je prostorná garáž pro dva sanitní vozy a v patře je zázemí pro výjezdní posádku. Stavbu zrealizovala společnost STAFIKO stav, s.r.o., která komplexní dílo předla zadavateli na konci srpna 2014. Celkové náklady ve výši 3.585.000 korun zahrnují provedení nového objektu, přípojek, nových zpevněných ploch a terénních úprav kolem objektu.

wee

Ředitel ZZS PK Roman Sviták, radní Václav Šimánek, hejtman Václav Šlajs, senátor Jan Látka, radní Zdeněk Honz a náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková při slavnostním přestřižení pásky

Info: René Zeithaml, PK