logo

Zlínská záchranka má nové dýchací přístroje od firmy MEDIPRAX CB

Zlínský kraj - 11.11.2014

Dýchací přístroje slouží k péči o pacienty se selháním základních životních funkcí. Nahrazují spontánní dechovou aktivitu pacienta u stavů, které bezprostředně ohrožují jeho život. Jsou využívány při resuscitaci (oživování) pacientů se zástavou dechu a oběhu a jsou povinnou výbavou vozidel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje používá celkem 54 ks dýchacích přístrojů. Z tohoto počtu je potřebné postupně obměnit 16 ks. V letech 2014 až 2017 provede Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje obnovu poloviny dýchacích přístrojů z celkového počtu dýchacích přístrojů určených k obměně, tj. obnovu 8 ks přístrojů. Po roce 2017 bude řešeno dalších 8 ks dýchacích přístrojů.Obnova dýchacích přístrojů byla letos zahájena uzavřením kupní smlouvy na dodávku 8 ks dýchacích přístrojů a to postupně 2 ks ročně až do roku 2017 v celkové hodnotě 1 119 200,- Kč bez DPH.

V červenci letošního roku dodala firma MEDIPRAX CB s.r.o. první dva kusy transportních ventilátorů MEDUMAT Standard a LIFE-BASE III, na pořízení se finančně podílelo Město Vsetín účelově vázanou dotací ve výši 25 tis. Kč.