logo

Zraněného pilota kluzáku v obci Doubravy na Zlínsku vyprostili z kokpitu hasiči – lezci, do péče si ho převzali záchranáři

Zlínský kraj - 28.5.2017

Dne 27.5.2016 před čtrnáctou hodinou byli vysláni profesionální hasiči ze Zlína na místo letecké nehody v obci Doubravy.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v kokpitu kluzáku, který zůstal zachycen na betonové zdi silážní jámy v areálu zemědělského podniku, zůstal uvězněn jeho pilot. Jako první na místě zasahovali místní zaměstnanci, kteří se k kokpitu ultralehkého kluzáku dostali pomocí traktorového bagru, kterým také kluzák zajistili proti samovolnému pádu ze zdi.

Vyproštění zraněného pilota následně provedli profesionální hasiči lezci, kteří odstranili zbytky krytu kokpitu, zraněného pilota zafixovali a vytáhli z kabiny. K vytažení zraněného poskytli místní zaměstnanci automobilní jeřáb. Po vyproštění a spuštění byl pilot předán do péče záchranářů, kteří ho transportovali do nemocnice.

Hasiči také pomocí lan zajistili letoun na betonové zdi, tak aby při poryvu větru nedošlo k jeho pádu. Po kontrole zajištění kluzáku předali hasiči místo policistům a vrátili se zpět na svou stanici.

por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje