logo

Cenu ředitele soutěže Anděl mezi zdravotníky za přínos zdravotnictví získala MUDr. Jana Šeblová

ČRLiberecký kraj - 16.9.2021

Finále druhého ročníku projektu Anděl mezi zdravotníky se uskutečnilo v sobotu 28.8.2021 v Městském divadle v Náchodě. Slavnostního večera se zúčastnila dvanáctka finalistů a finalistek, reprezentujících všechny pracovníky napříč zdravotnickými profesemi. Mezi nominovanými byla i naše kolegyně MUDr. Jana Šeblová.

Pomyslnými vítězi byli všichni nominovaní, nicméně porota složená s osobností kulturního, společenského a politického života rozhodla takto:

místo: Patrice Awonseba Baba Musah, 35 let, Ústav pro péči o matku a dítě, lékař
místo: Jana Farkačová, 74 let, Všeobecná fakultní nemocnice, zdravotní laborant
místo: Vladimíra Svědínková, 52 let, Alzheimercentrum Černošice, pečovatelka

Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky si odnesli:

Cenu sympatie časopisu Florence získal lékař Patrice Awonseba Baba Musah

Cenu sympatie časopisu Profi Medicína získala Jana Pruknerová, 38 let, Nemocnice Jihlava, staniční sestra na JIP

Cenu ředitele soutěže za přínos zdravotnictví předal David Novotný paní Janě Šeblové, lékařce, dlouholeté záchranářce a odbornici na urgentní medicínu.

MUDr. Jana Šeblová, která nejen, že je po dlouhá léta jedním z leaderů přednemocniční neodkladné péče, několik období předsedkyně odborné společnosti, náměstkyně pro vědu a výzkum Zdravotnické záchranné zdravotnické služby Středočeského kraje, ale do nedávna aktivně pracovala jako lékařka výjezdových skupin ZZS Středočeského kraje, jako lékařka Letecké záchranné služby v Praze a v posledních letech pracuje na urgentním příjmu v Motole a na Kladně. „Jedná se o špičkovou odbornici, obětavého a skvělého člověka a rozhodně si ocenění zaslouží“ dodává Marek Slabý prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb České republiky.
šeb

Pozvání na 2. ročník Anděl mezi zdravotníky přijali ministr zdravotnictví Vojtěch Adam, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová, hlavní sestra ČR Alice Strandová, ministryně pro místní rozvoj ČR Klára Dostálová, starosta města Náchod Jan Birke, člen představenstva Hospodářské komory ČR Radek Jakubský, profesor Roman Prymula a další významné osobnosti kulturního, společenského a politického života.

Zakladatel a ředitel soutěže David Novotný mohl být spokojený, protože oproti prvnímu ročníku, který se konal opravdu za striktních hygienických opatření, se letos přece jenom lehčeji „dýchalo“. „Jsem rád, že při 2. ročníku projektu Anděl mezi zdravotníky už mohlo být náchodské divadlo plné a mohli jsme povzbuzovat dvanáctku zdravotníků v plné síle. Je hodně těžké vybrat jednu osobu, protože si ocenění zaslouží každý, kdo se stará o zdraví a pomáhá lidem. Doufám, že se všichni bavili, finalisté si to užili a je to pro ně milá zkušenost,“ uvedl David Novotný, který, jak je jeho zvykem, už spřádá plány na 3. ročník projektu Anděl mezi zdravotníky.

Zdroj: Anděl mezi zdravotníky