logo

V Hrádku nad Nisou se záchranáři dočkají příští rok nové výjezdové základny

Liberecký kraj - 23.3.2023

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje se dočká nové výjezdové základny v Hrádku nad Nisou.

Projekt počítá kromě moderní stavby také s přípojkou vody, novou kanalizací, telefony či napojením na veřejnou komunikaci.

Základnu postaví firma KN-STAV s.r.o., a to za nabídkovou cenu 23.550.041,40 korun včetně DPH.

Stavební práce by měly začít nejpozději v květnu letošního roku. Podle smlouvy pak bude mít firma rok na dokončení projektu.

„Do výběrového řízení se přihlásilo celkem 6 stavebních společností. Vybrali jsme firmu KN-STAV s.r.o., která podala ekonomicky nejvýhodnější nabídku a splnila podmínky účasti v zadávacím řízení,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Stavba v Hrádku nad Nisou bude sloužit jako výjezdová základna Záchranné služby Libereckého kraje, a to pro dvě vozidla a jednu směnu zaměstnanců o počtu dvou osob. Zaměstnanci budou sloužit ve dvanáctihodinových směnách.

Stavba se bude skládat ze dvou výškově rozdílných částí. V té vyšší budou dvě garážová stání a k nim přiléhající sklad kyslíku, sklad odpadů a dekontaminační místnost. Ve druhé snížené části budou následující prostory: středová chodba, sklady léků a lékařského materiálu a sociální zázemí. Šatny jsou orientovány do ulice, směrem do zahrady pak povedou denní místnosti a technické zázemí budovy. Parter budovy bude ponechán převážně zatravněný se zpevněnými plochami. Garáž bude sloužit také jako mycí box, tudíž budou zdravotníci moci omývat a čistit svá sanitní vozidla.

„Naším cílem je stavět nové moderní základny zdravotnické záchranné služby tak, aby se co nejvíce snížily dojezdové časy sanitek k pacientům. Z nových výjezdových základen již za nimi v krizových situacích míří například zdravotníci v Rokytnici nad Jizerou. Pevně věřím, že se dočkáme také nové výjezdové základny ve Frýdlantu či Jablonci nad Nisou,“ uzavřel hejtman Martin Půta.