logo

Záchranáři ústecké ZZS převzali 14 nových sanitních vozů

Ústecký kraj - 31.3.2023

Čtrnáct nových výjezdových sanitních vozů v celkové hodnotě přes 53 milionů korun si převzali záchranáři v úterý 28. března 2023 dopoledne před sídlem ZZS Ústeckého kraje v Ústí nad Labem.

Slavnostního předávání se zúčastnili zástupci Ústeckého kraje, Ing. Radim Laibl, radní pro oblast zdravotnictví, Mgr. Bc. Milan Rychtařík, předseda výboru pro zdravotnictví a zástupci odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje.

„Nová vozidla nahradí stávající, starší sanitní vozidla. Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje s významnou podporou Ústeckého kraje obnovuje vozový park záchranné služby pravidelně, na základě nastavené plánované obnovy. Čtrnáct nových vozů tedy přispěje ke snížení průměrného stáří vozového parku, s kladným dopadem na poruchovost a nutné opravy. V neposlední řadě přispějí ke zjednodušení práce záchranářů,“ doplnil k obnově vozového parku ředitel ZZS Ústeckého kraje Mgr. Bc. Petr Bureš, MBA.

Sanitní vozidla od Sicaru jsou provedena ve standardním žluto-zeleném barevném provedení a jsou vybavena základní zástavbou pro ZZS, transportní technikou, nosítky a transportními křesly s pásovým systémem, které umožňují snadný pohyb po schodech. Z toho 10 vozidel VW Crafter je vybaveno moderními elektro-hydraulickým nosítky s vyšší nosností, umožňujícími jednodušší nakládání pacientů do sanitního vozidla. Všechny sanitní vozy jsou vybaveny spojovými a mobilními prostředky, radiostanicemi, navigacemi i kamery. Implementované technologie umožní využití této výpočetní techniky při zpracování zdravotnické dokumentace.

V roce 2022 a 2023 ZZSÚK s podporou ÚK pořídila pro zabezpečení přednemocniční neodkladné péče v Ústeckém kraji 14 nových sanitních vozidel. Sanitní vozidla budou postupně přidělena na výjezdové základny ZZS ÚK Rumburk, Ústí nad Labem, Teplice 2x, Litoměřice, Louny 2x, Most, Chomutov a Vejprty.

Prokop Voleník tiskový mluvčí ZZS Ústeckého kraje