logo

ZZS ÚK a její záchranáři osobnostmi roku Ústeckého kraje 2022

Ústecký kraj - 8.4.2023

Dne 30. 3. 2022 se v Zahradním domě v Teplicích konalo slavnostní vyhodnocení čtenářské ankety Osobnost roku 2022 Ústeckého kraje.

Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje získala zvláštní cenu odborné poroty za preventivně výchovnou činnost, kterou převzal Prokop Voleník, a za projekt Časná defibrilace v Ústeckém kraji, který pomáhá zachraňovat lidské životy, ocenění přebíral Mgr. Lukáš Vais.
V kategorii sport se osobností roku staly Štafety ZZS ÚK – Rumburk a Teplice, které v loňském roce vybojovali prvenství a velký pohár v Lize IZS – Česko vesluje. Ocenění převzala Pavla Nedvídková, záchranářka vítězné štafety z výjezdové základny v Rumburku.
V kategorii dobrý skutek se stala osobností naše kolegyně a záchranářka Dita Pláničková, která stále působí na východní Ukrajině v rámci humanitární pomoci s neziskovou organizací STEP-IN v rámci vzdělávání zdravotníků v péči o těžce zraněné. Ocenění v její nepřítomnosti převzal ředitel ZZS Ústeckého kraje Mgr. Bc. Petr Bureš, MBA.

Bez ohledu na přidělené hlasy si ocenění a poděkování zaslouží všichni nominovaní, kteří bez ohledu na čas a odměnu dělají ve svých povoláních či při pěstování koníčků a pomoci potřebným čest doma i za hranicemi regionu.

Výsledné hlasování ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2022
Hlasovalo pro ně celkem 3 672 čtenářů, kteří stanovili pořadí následovně:
v kategorii podnikání a management získal nejvíc hlasů útulek AniDef Žim (ocenění převzala jednatelka Barbora Benešová),
v kategorii veřejná správa MUDr. Eidi Hakimi z nemocnice KZ v Rumburku,
v kategorii kultura Mgr. Vladimír „Lábus“ Drápal z Loun,
v kategorii sport Fabiána Bytyqi z Ústí nad Labem
v kategorii dobrý skutek Lucie Zahrada Beyerová ze Srbic.
Ocenění poroty dále získali ředitel Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem PaedDr. Jan Eichler, amatérský Basketbalový klub Teplice (ocenění převzal Karel Suska).

Velké poděkování za podporu a uspořádání slavnostního setkání patří i partnerům, kterými byly Knauf Insulation Krupka, Ústecký kraj, akciová společnost AGC a města Ústí nad Labem, Teplice a Most. Nové osobnosti Ústeckého kraje potěšily děti z pěveckého sboru Poupata při ZŠ Maršovská a Jazz combo teplické konzervatoře. Podvečerem provázel moderátor Karel Kašák.

Foto: Dan Šeiner
Zdroj: www.osobnostusteckehokraje.cz

Prokop Voleník tiskový mluvčí ZZS Ústeckého kraje