logo

Zásahy záchranářů u zraněných cyklistů v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj - 29.5.2023

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v neděli 28. května během dne u řady cyklistů. Vyjíždět k nim musely do všech okresů Moravskoslezského kraje.

První ošetřenou cyklistkou byla žena, která dopoledne spadla na lesní cestě v Beskydech a přivodila si poranění dolní končetiny. Následoval devatenáctiletý mladík, jenž utrpěl při havárii na bicyklu během závodu v Krnově poranění hlavy. Devítiletá dívka na Novojičínsku musela být ošetřena s poraněním horní končetiny a hlavy, čtyřiapadesátiletý muž na Frýdecko-Místecku jevil známky otřesu mozku. Pětačtyřicetiletý muž si při pádu z jízdního kola na Karvinsku způsobil zranění horní a dolní končetiny. Podobná poranění utrpěl při střetu s jiným cyklistou sedmašedesátiletý muž ve Vratimově a při pádu pětatřicetiletá žena na Opavsku.

Dvaašedesátiletý muž zkolaboval při jízdě na kole na Opavsku. První pomoc u něj zahájili policisté a rozšířenou resuscitací pak pokračovaly posádky ZZS, protože došlo k zástavě krevního oběhu. Pacienta bylo nutno opakovaně defibrilovat, zaintubovat a připojit k přístrojem řízenému dýchání. Záchranáři u muže použili přístroj zajišťující zevní srdeční masáž a ve stavu selhání životních funkcí jej předali do péče urgentního příjmu FN Ostrava.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK