logo

Záchranáři zasahovali u střetu vlaku s kamionem na Karvinsku

Moravskoslezský kraj - 25.1.2024

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu 24. ledna ráno u dopravní nehody na železnici.

O střetu vlakové soupravy InterCity s nákladním vozidlem v Dolní Lutyni na Karvinsku bylo krajské zdravotnické operační středisko informováno před šestou hodinou. Na místo vzlétl vrtulník LZS z Ostravy, vyjelo velkokapacitní vozidlo Volvo, posádky ze základen Orlová a Karviná, stejně jako tým pro specializované činnosti. Následně byla k zásahu dovolána také bohumínská posádka. O zraněné se tedy staralo celkem šest týmů ZZS.

Jedné osobě již záchranáři nemohli pomoci, svým zraněním podlehla bezprostředně po kolizi.
Na místě události probíhalo třídění účastníků nehody a týmy ošetřovaly celkem 20 pacientů ve věkovém rozpětí sedmnácti až pětašedesáti let. Utrpěli vesměs lehčí a středně těžká poranění, a to hrudníků, hlav, končetin a páteře. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče bylo postupně 18 osob transportováno do okolních nemocnic – v Karviné, Havířově, Bohumíně, a dále do Městské a Fakultní nemocnice Ostrava. Dva zranění byli ošetřeni na místě zásahu, jejich stav nevyžadoval přepravu do zdravotnického zařízení.
Zásah byl ze strany ZZS ukončen před devátou hodinou.

Na místě neštěstí zasahovali rovněž interventi Krajského zdravotnického intervenčního týmu, další se nyní věnují psychickým potřebám zraněných v nemocnicích.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK