logo

Hodonínská ZOO využila dar od nadačního fondu jihomoravské záchranky

Jihomoravský kraj - 28.1.2024

Máme krásnou zpětnou vazbu, jak pomohl náš charitativní kalendář pro rok 2023. Výtěžek z prodeje 130 000 korun jsme věnovali hodonínské zoologické zahradě postižené tornádem.

„Celkové škody jenom na majetku činily zhruba 12,9 milionu korun. Zoologická zahrada byla měsíc po tornádu pro návštěvníky zcela uzavřena kvůli odstraňování škod a nutným úklidovým a rekonstrukčním pracím. Bez solidární finanční, materiální a dobrovolnické podpory bychom se neobešli a každá pomoc byla důležitá. Počkat přitom musely některé plánované projekty a úpravy. Přednostní bylo zajistit dobré podmínky pro zvířata,“ říká tiskový mluvčí ZOO Hodonín Ivo Cencinger.

Připomeňme, že pro zmíněný kalendář se fotili naši zaměstnanci se svými domácími mazlíčky. Jeden kus se prodával za 300 korun a Nadační fond Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje pak s radostí předal získanou sumu na dobrou věc. Dar využila zoologická zahrada na úhradu výměny palisád ve výběhu kočkovitých šelem. Další dílčí využití našly peníze při úpravách pavilonu opic, bylo nutné provést opravy vnitřních a venkovních expozic. Práce zahrnovaly kromě svépomocné výměny lan, kmenů a výroby nových paland pro malé opice také nátěry pletiva. Následovaly ještě opravy omítek a výmalba. V létě tak mohly expozice v pavilonu opic obsadit očekávané nové druhy, a to chovný pár mangabejů rudohlavých a gueréz běloramenných.

„To jsou skvělé zprávy, náš příspěvek našel smysluplné uplatnění, moc rádi jsme pomohli. Naše charitativní kalendáře už mají tradici, snažíme se pomáhat v různých oblastech. Tam, kde je to podle nás potřeba,“ usmívá se Michaela Bothová, předsedkyně Nadačního fondu ZZS JmK.

„Zoologická zahrada Hodonín tímto děkuje Nadačnímu fondu ZZS JmK za dar, který pomohl další postupné obnově zoo. V současné době začala výstavba nového vstupního areálu, po jeho dokončení v roce 2024 počítáme také s umístěním plakety na místě vyhrazeném podporovatelům,“ dodává Ivo Cencinger.

Tiskové oddělení ZZS JMK