logo

Zapojení ZZS MSK do Mistrovství světa v ledním hokeji

Moravskoslezský kraj - 3.5.2024

Zdravotnická záchranná služba se intenzivně účastní příprav a zajištění průběhu Mistrovství světa v ledním hokeji. Květnový šampionát bude pro záchranáře obdobím zvýšené pracovní činnosti.

V rámci utkání, která proběhnou v Ostravar Aréně, bude ZZS MSK garantovat a zajišťovat poskytování přednemocniční neodkladné péče. Přímo na stadionu bude k dispozici devět pracovníků záchranné služby, z toho tři lékaři. Pro okamžitý zásah budou samozřejmě k dispozici s plným vybavením i sanitními vozidly.

Připraveni poskytnout odbornou pomoc budou jednak hráčům či organizátorům mistrovství, a to ve spolupráci se zdravotníky Fakultní nemocnice Ostrava. Zajištěna je rovněž rychlá pomoc pro diváky v hledišti a fan zóně. Tuto budou záchranáři zajišťovat v úzké spolupráci se členy Českého červeného kříže Ostrava.

Během konání šampionátu předpokládá ZZS MSK zvýšený pohyb osob a také potřebu četnějších zásahů v rámci města Ostravy. Z tohoto důvodu bude počet zásahových prostředků v krajském městě navýšen o dva týmy a k dispozici tak bude třináct posádek.

PhDr. Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK