logo

X. Sněm KZ ZZS ČR se 7. mezinárodní odbornou konferencí jsou už minulostí

Hlavní město Praha - 5.4.2015

V pátek 27. 3. 2015 proběhl na Hrubé Vodě v příjemném Hotelu Akademie*** výroční X. Sněm KZ ZZS ČR se 7. mezinárodní odbornou konferencí KZ ZZS ČR na téma „10 let s vámi a pro vás aneb budoucnost záchranářů je v komoře“. Po rezignacích prezidenta a viceprezidenta a řádném ukončení mandátu RKK byl letošní sněm volební.

Letos po dlouhé době proběhlo jednání X. Sněmu KZ ZZS ČR a 7. mezinárodní odborné konference v jednom dnu, což ale celé akci vůbec neubralo na důstojnosti, atraktivitě a zejména na kvalitě. Dokonce si dovolím tvrdit, že ta letošní akce patřila mezi vůbec ty nejlepší .

Jednání sněmu bylo vedeno v naprosto pracovním duchu, bylo věcné a skončilo dosažením všech stanovených cílů a naplněním všech bodů programu. Zahraniční hosté odborné konference z Velké Británie a Polska byli vynikající a po jejich vyčerpávajících prezentacích ještě následovala smršť otázek, které hosté ochotně zodpověděli. K atraktivitě jejich sdělení přispěli i překladatelé, kdy zejména Bc. Tomáš Ježek, krom doplňování odborných termínů překladu z anglického jazyka svým výjimečným a nikým jiným nenapodobitelným vystoupením překládal kolegy z Polska (ač sám dle sdělení polsky neumí ). Zde mu zase v případě nejasností pomáhal další člen komory a delegát sněmu a konference Piotr Forwarczny.

Celý sněm se jako obvykle řídil schváleným programem. Po navolení pracovních orgánů sněmu (viz Usnesení) přednesl dosluhující prezident komory Bc. Drahomír Sigmund ZPRÁVU O ČINNOSTI za rok 2014 a uplynulé období.

Poté delegáti sněmu vyslechli a bez připomínek přijali zprávu o hospodaření za rok 2014. Plánovaný a schválený rozpočet na rok 2014 byl na stránce příjmů naplněn v celkové výši 106,36 %. Plánované příjmy byly překročeny o více jak šest procent. Z celkových příjmů bylo vyčerpáno pouze 21,12 %, což je druhý nejlepší výsledek v historii. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že z velké míry to bylo dáno skutečností, že v roce 2014 jsme podruhé zpoplatnili účast na konferenci a sněmu a také jsme na konferenci umožnili účast nečlenům – samoplátcům. Z údajů je patrné, že vedení komory i v loni hospodařilo opět maximálně úsporně. Uspořené finanční prostředky jsou ukládány na spořicí účet komory.

Následně byli delegáti seznámeni s návrhem rozpočtu na rok 2015. Rozpočet komory na rok 2015 byl po dvou schválených návrzích drobných změn delegáty sněmu jako celek přijat.
Po schválení rozpočtu na rok 2015 byla provedena kontrola plnění Usnesení delegátů IX. Sněmu s konstatováním, že delegáti loňského sněmu nepřijali žádný úkol, jehož plnění či splnění by mohlo být delegáty letošního sněmu kontrolováno.

Protože v letošním roce končil mandát členům Revizní a kontrolní komise (RKK) a z důvodu, že na své funkce rezignovali prezident a viceprezident, pokračoval program sněmu volbou orgánů, konkrétně volbou prezidenta, viceprezidenta, volbou předsedy RKK a členů RKK. Prezident a viceprezident byli už podruhé za sebou voleni přímo všemi delegáty. U předsedy a členů RKK se o přímou volbu jednalo poprvé.

551fc3d74bb7b-img_0127-2-jpg

Volba prezidenta a viceprezidenta na období 2015 – 2017 dopadla takto:

Prezidentka KZ ZZS ČR:
Mgr. Marinella Danosová, DiS.

Viceprezident KZ ZZS ČR:
Mgr. Josef Škroch

Členové předsednictva: (2014 – 2017, tito byli zvoleni už vloni a pokračují)
Bc. Denisa Fertö
Mgr. Martin Spurný
Bc. Vladimír Jarušek

Volba předsedy RKK a členů RKK na období 2015 – 2018 dopadla takto:

Předseda RKK:
Bc. Oldřich Škorňák

Členové RKK:
Bc. Radomír Vlk
Bc. Drahomír Sigmund

Kompletní textovou informaci Drahomíra Sigmunda a fotogalerii z X. Sněmu KZ ZZS ČR se 7. mezinárodní odbornou konferencí KZ ZZS ČR naleznete zde, na webu KZZ ČR.