logo
Česko-bavorská přeshraniční spolupráce záchranných služeb
Liberecký krajPlzeňský kraj
- 5.1.2023

V úterý 3.1.2023 operátoři ZOS ZZS Plzeňského kraje navštívili s kolegy ze ZOS Libereckého kraje Integrované operační středisko Noroberpfalz ve Weidenu.

Horská služba Jizerské hory se školila na simulačním modelu SimMan 3G
Liberecký kraj
- 21.11.2022

Prostory Technické univerzity v Liberci hostily v polovině listopadu nové školení určené jizerskohorským členům Horské služby. Celý projekt si klade za cíl zdokonalit členy HS v rozpoznání náhlé srdeční zástavy a následné zahájení neodkladné resuscitace.

Cvičení AMOK – útok střelce v českolipské škole
Liberecký kraj
- 7.11.2022

Útok střelce v českolipské škole. Naštěstí jen cvičně, ale byl to adrenalin. Společně s policisty a hasiči jsme nacvičovali spolupráci našich složek, abychom věděli, co v podobném případě čekat a jak reagovat.

Konference operátorů IZS Libereckého kraje po téměř tříleté přestávce
Liberecký kraj
- 6.11.2022

Po téměř tříleté přestávce způsobené pandemií onemocnění Covid 19 jsme se konečně sešli na společné Konferenci operátorů IZS Libereckého kraje.

Resuscitace cyklisty v Jizerkách při závodě ČT Author Cup
Liberecký kraj
- 10.10.2022

Při sobotním závodě ČT Author Cup dostala Horská služba hlášení, že pod občerstvovací stanicí Knajpa spadl závodník z kola a je v bezvědomí. Později se ukázalo, že dostal srdeční infarkt.

ZZS Libereckého kraje: Cvičení – Jiná řeč, společný postup
Liberecký kraj
- 27.9.2022

Hromadné neštěstí s velkým počtem zraněných osob. To je ve zkratce obsah třídenního cvičení, které ve spolupráci s polskými partnery připravila Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje.

FOTO: Liberečtí záchranáři mají novou výjezdovou základnu
Liberecký kraj
- 11.9.2022

Novou výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje na libereckém letišti 10. září 2022 slavnostně otevřel ředitel ZZS LK Luděk Kramář společně s hejtmanem Martinem Půtou, radním Vladimírem Richterem a radním Jiřím Ulvrem v rámci Dne ZZS LK.

Pozor na otevřené plechovky s nápoji
Liberecký krajStředočeský kraj
- 22.8.2022

Jakákoliv plechovka s vychlazeným nápojem vypadá v současných teplých dnech velmi lákavě. Bohužel ale nejen pro nás. V nestřeženém okamžiku se může stát občerstvovací stanicí také pro vosy.

Jak vypadá péče o pacienta s nebezpečnou nákazou?
Liberecký kraj
- 22.8.2022

To jsme cvičili na začátku léta v rámci jednoho z hlavních cvičení evropského projektu STAMINA.

Záchranáři v Libereckém kraji získají další automobily systému rendez-vous. Díky evropským penězům
Liberecký kraj
- 27.7.2022

Další obměny se dočká vozový park Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Do roku 2024 získají záchranáři postupně deset vozidel systému rendez-vous, z toho sedm zejména díky evropským penězům. První automobil byl pořízen již v loňském roce, nyní zpětně přišla dotace.