logo
Luděk Kramář bude i nadále ředitelem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Krajští radní jej jmenovali na dalších šest let
Liberecký kraj
- 26.11.2023

Krajští radní na svém jednání dne 22. 11. 2023 jmenovali Luďka Kramáře znovu ředitelem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje (ZZS LK). Do funkce oficiálně nastoupí 1. prosince 2023, a to opět na dobu šesti let.

VIDEO: Horští záchranáři se učí resuscitovat v unikátním školicím programu
Liberecký kraj
- 5.9.2023

Jak rozpoznat náhlou srdeční zástavu a zahájit neodkladnou resuscitaci nebo jak se třeba postarat o pacienta s anafylaktickým šokem trénují členové Horské služby z Jizerských hor v prostorách Technické univerzity v Liberci.

ZZS LK: Novinky z linky 155 – studenti a nové technologie
Liberecký kraj
- 18.5.2023

Centrálním mozkem každé zdravotnické záchranné služby je operační středisko. Na jeho linku volají lidé v nouzi, operátoři jsou první zdravotníci na místě události – byť jen po telefonu. Vysílají sanity, komunikují s volajícím, s posádkami i s nemocnicemi. Bez nich by pomoc nikdy nedorazila na místo.

V Hrádku nad Nisou se záchranáři dočkají příští rok nové výjezdové základny
Liberecký kraj
- 23.3.2023

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje se dočká nové výjezdové základny v Hrádku nad Nisou.

ZZS Libereckého kraje: Z nácviku ošetření a transportu pacienta s nebezpečnou nákazou
Liberecký kraj
- 19.3.2023

Operační středisko 15. 3. 2023 aktivovalo tým speciálních činností, který přijíždí na místo.

Tragická dopravní nehoda v Jablonci nad Nisou, motocyklista zemřel po střetu s vozem záchranářů
Liberecký kraj
- 19.3.2023

V sobotu odpoledne krátce po čtrnácté hodině se stala dopravní nehoda v Jablonci nad Nisou v prostoru křižovatky ulic Budovatelů, Liberecká a Na Vršku.

Liberecká záchranka má speciální vůz pro převoz pacientů s nebezpečnou nákazou
Liberecký kraj
- 2.3.2023

Na pacienta s nebezpečnou nákazou musí být záchranáři připraveni vždy, nedávná pandemie Covid-19 nicméně ukázala, že podobné téma se lehce může stát součástí našich životů.

Nové posily flotily sanitek liberecké záchranky vyjíždějí do terénu
Liberecký kraj
- 11.2.2023

Nové sanity, které záchranáři oficiálně převzali od Libereckého kraje, již brázdí silnice ze svých domovských základen. Těmi jsou Frýdlant v Čechách, Jablonec nad Nisou, Semily, Doksy a Rokytnice nad Jizerou.

Česko-bavorská přeshraniční spolupráce záchranných služeb
Liberecký krajPlzeňský kraj
- 5.1.2023

V úterý 3.1.2023 operátoři ZOS ZZS Plzeňského kraje navštívili s kolegy ze ZOS Libereckého kraje Integrované operační středisko Noroberpfalz ve Weidenu.

Horská služba Jizerské hory se školila na simulačním modelu SimMan 3G
Liberecký kraj
- 21.11.2022

Prostory Technické univerzity v Liberci hostily v polovině listopadu nové školení určené jizerskohorským členům Horské služby. Celý projekt si klade za cíl zdokonalit členy HS v rozpoznání náhlé srdeční zástavy a následné zahájení neodkladné resuscitace.