logo
V Olomouci zvítězil rozum nad Green Dealem, záchranka pořídila pro lékaře nový třílitrový Volkswagen Touareg
Olomoucký kraj
- 3.11.2023

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje započala obměnu vozidel v setkávacím systému Rendez vous (RV).

Nová sanitní vozidla pro ZZS Olomouckého kraje
Olomoucký kraj
- 9.10.2023

Olomoucký kraj pokračuje ve zkvalitňování zdravotních služeb. Po nedávném otevření nové výjezdové základny v Kojetíně, převzalo hejtmanství v úterý 3. 10. 2023 dalších pět moderních sanitek, určených pro Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje (ZZS OK).

Slavnostní otevření výjezdové základny v Kojetíně
Olomoucký kraj
- 5.9.2023

Už měsíc vyjíždějí k pomoci záchranáři v Kojetíně z nově zřízené základny. Ta je umístěna v přízemí budovy místní polikliniky. Formálního uvedení do provozu se v pondělí 4. září zúčastnil Dalibor Horák, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví spolu s radním Ivo Marešem.

Horská služba zasahovala v Jeseníkách u muže zasaženého proudem vyvolaným krokovým napětím po úderu blesku
Olomoucký kraj
- 17.8.2023

Fyzikální jev přinesl výjezd Horské služby v Jeseníkách. Pod vrcholem Šerák v Jeseníkách zasahovali záchranáři u muže zraněného zřejmě proudem vyvolaným tzv. krokovým napětím* po úderu blesku při prudké bouřce.

Prázdninová statistika – zásahy ZZS Olomouckého kraje za měsíc červenec
Olomoucký kraj
- 5.8.2023

První měsíc prázdnin je za námi a i za tu „chvíli“ se toho na naší – vaší straně odehrálo více, než dost. Zde je malá statistika častých a zároveň typicky letních indikací:

Záchrana hluchoněmého cyklisty přes Aplikaci Záchranka
Olomoucký kraj
- 13.7.2023

Počátkem července přijalo zdravotnické operační středisko ZZS OK datovou zprávu přes aplikaci záchranka. Při zpětném volání nebylo v hovoru nic slyšet, na dotazy operátorky nikdo nereagoval. Hovor byl ukončen.

„Dálnice 2023“ – taktické cvičení složek IZS Olomouckého kraje
Olomoucký kraj
- 25.5.2023

Dopravní nehoda dvou autobusů, tří osobních automobilů a jedné dodávky převážející nebezpečný náklad. Složitá dopravní situace, asi okolo 30 zraněných – mezi nimi i kojenec. Všude křik, pláč.

Provoz elektromobilu v systému randez-vous ZOL 123. Výhrady jsou zejména ke krátkému dojezdu, a to i při plném dobití po celonočním nabíjení
Olomoucký kraj
- 30.3.2023

Po dobu tří měsíců, v období od 7.11.2022 – 6.2.2023 testovala naše organizace elektromobil Volkswagen ID.4 GTX, který byl zapůjčen od společnosti SAMOHÝL MOTOR a.s. Níže přinášíme souhrnné informace o provozu vozidla a malé vyhodnocení, jaký přínos pro záchrannou službu jako takovou mělo.

OBRAZEM: Brněnský Biohazard tým cvičil s olomouckým týmem aneb provětrali jsme nový speciál
Jihomoravský krajOlomoucký kraj
- 18.2.2023

Námětem tréninku bylo zabezpečení pacientů s podezřením na vysoce nakažlivou nákazu, výcvik tentokrát probíhal v prostorách vyškovské hasičské stanice, a to ve spolupráci právě s hasičským záchranným sborem, ale také s policií, epidemiology z Krajské hygienické stanice JMK a Biohazard týmem olomoucké záchranky (ZZS OLK).

Krásné poděkování olomoucké záchrance
Olomoucký kraj
- 12.1.2023

Krásné poděkování za naši práci a my bychom se o něj s Vámi rádi podělili.