logo
Záchranná služba ASČR: Pro nás významný den
Hlavní město PrahaStředočeský kraj
- 14.2.2024

Na jednom místě se na osobní pozvání ředitele ZS ASČR Praha-západ, Ing. Milana Majera, sešli téměř všichni záchranáři, kteří zasahovali u mimořádné události dne 21.12.2023 na FF UK.

Záchranné službě poděkoval prezident Petr Pavel za zásah při střelbě na FF UK
Hlavní město Praha
- 28.1.2024

Upřímně si vážíme každého uznání za naši práci. Když vám osobně poděkuje hlava státu, cítíte mimořádnou hrdost. Ale zároveň platí, že chvála za nasazení u některých událostí se poslouchá s těžkým srdcem. Přesně takové byly i pocity kolegyň a kolegů, kterým společně s dalšími členy IZS poděkoval 18. ledna 2024 prezident Petr Pavel za zásah při tragické střelbě na Filozofické fakultě UK.

Přepravu pacientů u Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra zajistí nové moderní sanitky
Hlavní město Praha
- 19.1.2024

Dne 17. 1. 2024 jsme do světa poslali tři nové a plně vybavené sanitní vozy. Budou sloužit zdravotní péči o cizince v PřS Zastávka a ZZC Vyšní Lhoty a ZZC Balková.

Rok 2023 přinesl pražským záchranářům mírné zklidnění výjezdů i zcela mimořádné situace
Hlavní město Praha
- 14.1.2024

Po dvou letech, kdy Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy zaznamenala extrémní vypětí a rekordní počty ošetřených pacientů, evidují pražští záchranáři za rok 2023 mírný pokles řešených událostí.

Při požáru dětského elektroauta v pražském Radotíně se zranil jeden člověk
Hlavní město Praha
- 8.1.2024

Profesionální hasiči ze dvou stanic a jedna dobrovolná jednotka zasahovali v ulici V Sudech v Radotíně u požáru dětského elektrického autíčka v obytné části ubytovny. Případ se stal po 21. hodině, v sobotu 6. ledna 2024.

Ohlédnutí „samaritánů“ za tragickou událostí při prosincové střelbě na FF UK
Hlavní město Praha
- 8.1.2024

Záchranná služba ASČR Praha – západ byla jednou ze zdravotnických organizací, která zasahovala v souvislosti s řáděním střelce v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a přilehlém okolí Palachova náměstí 21. prosince 2023.

Po střelbě na Filozofické fakultě UK ošetřili záchranáři 25 pacientů. Všechny články řetězce přežití spolupracovaly s obrovskou profesionalitou a nasazením
Hlavní město Praha
- 23.12.2023

Posádky pražské záchranné služby a zdravotníci dalších organizací ošetřili po střelbě v budově Filozofické fakulty UK na Náměstí Jana Palacha 25 pacientů.

Náročný zásah složek IZS u střelby na pražské univerzitě
Hlavní město Praha
- 21.12.2023

Čtvrtek, 21. 12. 2023, se negativně zapsal do novodobých dějin České republiky. Došlo k události, kdy zřejmě psychicky nemocný muž začal odpoledne střílet v budově pražské filozofické fakulty.

„Měla jsem pocit, že je o mě postaráno.“ Pražská záchranka pokračuje v rozvoji paliativní péče o umírající v urgentní medicíně. Proškolí desítky záchranářů
Hlavní město Praha
- 20.12.2023

V Praze zemře ročně na 2 300 pacientů v konečných stádiích nevyléčitelného onemocnění, které krátce před jejich úmrtím do nemocnice transportuje záchranná služba.

Nouzové přistání airbusu se na Ruzyni se obešlo bez zranění cestujících, v pohotovosti byly všechny záchranné složky
Hlavní město Praha
- 3.12.2023

V pátek, 1. prosince pozdě večer, přistál na pražské Ruzyni dopravní letoun španělské charterové společnosti, jehož posádka během letu hlásila možný problém s podvozkem.