logo
Praha daruje Českému červenému kříži čtyři sanitní vozy určené pro pacienty na Ukrajině
Hlavní město Praha
- 13.9.2023

Rada hl. m. Prahy na jednání dne 11. 9. 2023 schválila poskytnutí II. materiálně-technické pomoci v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na Ukrajině formou daru.

Při nehodě hasičského vozu v centru Prahy byli lehce zraněni 2 příslušníci
Hlavní město Praha
- 30.8.2023

V úterý 29.8.2023 kolem 17:19 hod došlo v ulici Legerova cestou k zásahu k dopravní nehodě hasičského automobilu. Při nehodě byli lehce zraněni 2 příslušníci, kteří byli odvezeni na ošetření do nemocnice.

Hlavní město zvýší limit prostředků na platy zaměstnanců pražské záchranky pro letošní rok o 60 milionů korun
Hlavní město Praha
- 16.8.2023

Pražští radní dne 14. 8. 2023 schválili úpravu limitu prostředků na platy městské příspěvkové organizace Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy v roce 2023 o 60 000 000 Kč.

V záchranářské uniformě. Náměstkyně primátora Alexandra Udženija vyrazila do provozu ZZS HMP
Hlavní město Praha
- 21.7.2023

Příjem tísňových volání na dispečinku, výjezdy posádek k zásahům nebo návštěva základny leteckých záchranářů. To absolvovala náměstkyně primátora hl. m. Prahy Alexandra Udženija při své návštěvě pražské záchranné služby v ostrém provozu.

Oči navíc inspektorů pražské záchranky zajistí online přenos z místa události
Hlavní město Praha
- 19.6.2023

Mimořádné události, zásahy s vysokým počtem zraněných nebo jiné specifické situace. Při takových případech uplatní Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy novou kameru, kterou v pilotním projektu vybavila vůz vedoucího zdravotnické složky.

Na Stálou lékařskou službu Letiště Praha se vrátil druhý sanitní vůz
Hlavní město Praha
- 26.5.2023

V souvislosti s letním letovým řádem, předpokládaným nárůstem provozu a počtu cestujících, se od letošního května na Stálou lékařskou službu Letiště Václava Havla Praha vrátil po pěti letech druhý sanitní vůz, který je v provozu každý den od 9:00 hod. do 21:00 hod. Oba sanitní vozy jsou vybaveny dle vyhlášky jako vozidla rychlé lékařské pomoci.

Architektonická soutěž na nové sídlo Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy na Proseku se posunula do druhého kola
Hlavní město Praha
- 26.5.2023

Příprava stavby nového sídla Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZS) postoupila do další fáze. Pražští radní v květnu schválili rozhodnutí poroty, která posuzuje návrhy zaslané do architektonické soutěže na tuto stavbu.

OBRAZEM: Cvičení Golem – zásah po útoku teroristů v centru Prahy
Hlavní město Praha
- 19.5.2023

Povyk v centru Prahy. Že by snad bájný Golem ztratil šém? Ne tak docela, 17. května se konalo rozsáhlé taktické cvičení složek IZS, které právě pod názvem Golem pořádala Policie České republiky. A u toho jsme nemohli chybět!

Inspektoři provozu Záchranné služby Asociace samaritánů ČR slaví 15 let fungování
Hlavní město PrahaStředočeský kraj
- 18.5.2023

Kvalita poskytovaných služeb je pro Záchrannou službu ASČR klíčovým parametrem.

Dělníka zavalila tunová traverza ve výkopu v areálu Barrandovských ateliérů, musel být resuscitován
Hlavní město Praha
- 18.5.2023

V pondělí 15. května 2023, krátce po 16. hodině, zasahovali hasiči ze dvou jednotek, smíchovské a radotínské, v areálu Barrandovských ateliérů. Na stavbě tam došlo k zavalení dělníka asi tunovou traverzou (pažením).