logo
Letecká záchranná služba Armády České republiky je třetím stanovištěm u nás, které má na palubě vrtulníku dvě jednotky plné krve
Plzeňský kraj
- 19.1.2024

Letecká záchranná služba Armády České republiky má od ledna 2024 na palubě vrtulníku W-3A Sokol dvě jednotky plné krve. Je tak třetím stanovištěm LZS v rámci České republiky, které má plnou krev k dispozici.

Další noví řidiči zamíří za volanty sanitek, vyškolilo je Vzdělávací a výcvikové středisko plzeňské ZZS
Plzeňský kraj
- 13.12.2023

Vzdělávací a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje dne 6. prosince slavnostně předalo diplomy dalším čtyřiadvaceti úspěšným absolventům akreditovaného kurzu Řidič vozidla zdravotnické záchranné služby. Skončil tak již pátý běh těchto kurzů a zároveň probíhá šestý.

FOTO: Horští záchranáři ze Šumavy trénují ve špičkové tréninkové hale v Bad Tölz
Jihočeský krajPlzeňský krajSvět
- 18.11.2023

Záchrana z ferraty, záchrana z kabinové lanovky pomocí jeřábu z vrtulníku, záchrana z lezecké stěny i z vody, to vše pod jednou střechou.

Záchranáři cvičili v ejpovickém železničním tunelu
Plzeňský kraj
- 15.11.2023

V sobotu 11. listopadu proběhlo v nočních hodinách jedno z vůbec největších taktických cvičení všech složek IZS. Simulovalo vykolejení vlaku v tunelu Ejpovice u Plzně a námětově vycházelo ze skutečné nehody vlaku v Gotthardském tunelu ve Švýcarsku ze srpna letošního roku.

ZÁCHRANÁŘI NABÁDAJÍ ŘIDIČE K OPATRNOSTI A BEZPEČNOSTI
Plzeňský kraj
- 24.10.2023

V neděli ráno po deváté hodině došlo v obci Přeštice k dopravní nehodě osobního automobilu a našeho sanitního vozu, který se zapnutým výstražným zařízením transportoval pacienta v doprovodu policie do Plzně. Nehoda si vyžádala čtyři zraněné, nezraněn zůstal pouze transportovaný pacient. Dnes jsou již naši záchranáři i policista v domácím ošetřováni.

Záchranáři s biohazard týmem cvičili na Šumavě
Plzeňský kraj
- 9.10.2023

Dne 4. října 2023 proběhlo taktické cvičení složek IZS v areálu Horské služby na Špičáku. Kolegové z útvaru krizové připravenosti Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, připravili a koordinovali celé cvičení.

Křižovatky v Plzni řídí chytrá dopravní ústředna, usnadní průjezd záchranným složkám
Plzeňský kraj
- 16.8.2023

Rychlejší a bezpečnější průjezd Plzní umožňuje řidičům nově instalovaná technologie v křižovatkách na Borech.

Vodní záchranáři spolupracují na Hracholuskách s krajskou záchrankou
Plzeňský kraj
- 27.7.2023

ZZS PK na Hracholuskách spolupracuje s vodními záchranáři. Letos už pomohli zachránit muže po pádu ze střechy i sebevraha, který chtěl utonout.

Zdravotničtí záchranáři z Plzně mají k dispozici novou speciální kameru
Plzeňský kraj
- 27.7.2023

Další moderní technologii mají k dispozici krajští zdravotničtí záchranáři. Jedná se o speciální monitorovací magnetickou kameru.

Dronaři z týmu SIT města Plzně spolupracují s krajskými záchranáři
Plzeňský kraj
- 13.7.2023

Drony neslouží pouze k zábavě mezi leteckými nadšenci, ale mohou výrazně pomoct i při události s hromadným postižením osob.