logo

Nové sanitky pro karlovarskou záchranku, kromě standardních vozidel požaduje i tři v provedení pro XXL pacienty

Karlovarský kraj - 20.6.2015

ZZS Karlovarského kraje bude i letos obměňovat svůj vozový park. Jen během léta by měla obdržet prvních pět sanitek a osobní automobil pro lékaře v setkávacím systému. Další vozy očekává na podzim.

Mělo by se jednat o 14 sanitek kategorie C a zažádáno je také o tři sanitní vozy, schopné přepravy hyperobézních pacientů, tedy tzv. XXL provedení, vyznačující se nosítky o zvýšené nosnosti. Jejich dislokace má být ve všech okresních městech kraje. Dodání nových sanitek je zcela závislé na poskytnutí dotací od kraje, státu či EU.

V první polovině roku ZZS KVK převzala také zcela nový automobil, určený k transportu novorozenců, je postaven na podvozku Mercedes-Benz Sprinter firmou Profile. Informaci o něm vám přinesl náš server v tomto podrobném článku.