logo
Dopis z Německa… všem složkám IZS
Jihomoravský kraj
- 18.9.2023

Od mimořádné události, kdy se na dálnici D2 nedaleko Brna srazily dva autobusy, uběhly dva měsíce. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Pronásledování ujíždějícího vozu na Břeclavsku a pak nehoda – vše naštěstí jen cvičně
Jihomoravský kraj
- 15.9.2023

To byl námět cvičení, které se uskutečnilo 14. 9. u obce Březí na Břeclavsku. Scénář byl tentokrát, jak název článku napovídá, komplikovanější.

ZZS JMK: Vnučka nám přišla poděkovat za záchranu babičky
Jihomoravský kraj
- 15.9.2023

V polovině srpna zavolala na naši tísňovou linku seniorka z Rajhradic na Brněnsku, byla dušná a její stav se zhoršoval.

Záchranáři v brněnských Maloměřicích ošetřili dítě po pádu z okna
Jihomoravský kraj
- 28.8.2023

Na začátku minulého týdne vypadlo z 3. patra dítě v brněnských Maloměřicích. Naše operační středisko vyslalo na místo lékařský tým a záchranářskou posádku. Malého pacienta jsme zkontrolovali, ošetřili a převezli k vyloučení vážnějších zranění do Dětské nemocnice v Brně.

Dojemné setkání na znojemské základně záchranky
Jihomoravský kraj
- 22.8.2023

Dojemné setkání po půl roce se uskutečnilo 17. srpna večer na naší znojemské základně. Za pomoc při překotném porodu přišla poděkovat paní Monika s manželem a synkem Williamem.

Zavalený muž zdí domu na Vyškovsku a náročný zásah v lese u Bílovic nad Svitavou
Jihomoravský kraj
- 17.8.2023

Záchranáři ZZS JMK absolvovali tento týden mimo mnoho jiných také dva náročné výjezdy. V prvním případě se jednalo o záchranu muže z nepřístupného terénu po poranění při řezání dřeva, ve druhém pak dalšího muže zavalila zed rodinného domu.

ZZS JMK: Dostali jsme novou várku Defíků
Jihomoravský kraj
- 17.8.2023

Přestože si to nikdo z nás nepřeje, náplní práce zdravotnické záchranné služby je také péče o děti. V roce 2022 jsme ošetřili více než 8 000 pacientů ve věku do 18 let. Nejčastěji se jedná o úrazy, kolapsy, febrilní křeče, akutní zánět hrtanu, bolesti břicha, epilepsii a další zdravotní komplikace.

Radní pro zdravotnictví strávil den na brněnské záchrance
Jihomoravský kraj
- 5.8.2023

Karel Podzimek je krajským radním pro zdravotnictví a tento týden jezdil denní službu s naším inspektorem provozu.

Spolupráce pokračuje. Jihomoravská záchranka bude od města Brna dostávat dotace na pořízení nových sanitek dalších 5 let
Jihomoravský kraj
- 27.7.2023

Brněnští radní 26. 7. 2023 souhlasili s prodloužením Memoranda o spolupráci mezi městem, Jihomoravským krajem, Zdravotnickou záchrannou službou JMK a Úrazovou nemocnicí o dalších 5 let.

ZZS JMK: Po těžké nehodě dvou autobusů jsme měli v péči téměř 80 pacientů
Jihomoravský kraj
- 21.7.2023

K mimořádné události, která se stala 17. 7. 2023 na dálnici D2 nedaleko Brna, vyslalo naše operační středisko celkem 26 prostředků, včetně letecké záchranné služby, velkokapacitní sanitky, inspektora provozu a dvou vrtulníků ze ZZS Vysočina a Olomouckého kraje. Na pomoc přispechalo též několik převozových sanitek.