logo
FOTO: Cvičení složek IZS proběhlo v Centru biologické ochrany Těchonín
Pardubický kraj
- 11.5.2023

Dne 10. 5. proběhlo v Centru biologické ochrany Těchonín taktické cvičení zaměřené na nácvik transportu a předání pacienta s podezřením na výskyt vysoce nakažlivé nemoci.

Změna na výjezdové základně ZZS Pardubického kraje – Červená Voda
Pardubický kraj
- 2.4.2023

Přinášíme Vám informaci, která se týká změny v lokalitě Červená Voda. Nově jsou od 1. 4. v nepřetržitém provozu za svými klienty připraveny vyjíždět dvě sanity RZP (řidič + záchranář). V jednom z vozidel bude přítomen lékař.

U nehody autobusu na Svitavsku bylo zraněno 21 lidí, pardubickým kolegům pomohla mezikrajsky i jihomoravská záchranka
Pardubický kraj
- 14.3.2023

V průběhu sobotního dopoledne (11.3.2023) přijalo operační středisko Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje výzvu nehody autobusu na Svitavsku se 45 cestujícími.

Horská služba resuscitovala muže na Dolní Moravě, zásah komplikovala sněhová bouře
Pardubický kraj
- 6.2.2023

Horští záchranáři v sobotu 4. února 2023 zasahovali při kolapsu 73letého Poláka v lokalitě chaty Slaměnka na Dolní Moravě.

Pro malého pacienta letěl do Chrudimi vrtulník královéhradecké LZS
Pardubický kraj
- 17.1.2023

Za malým pacientem, opařeným horkým nápojem, pospíchali dne 16.1. v Chrudimi záchranáři ZZS PAK  společně s LZS HK.

Pardubická záchranka vyškolila další řidiče „rychlých“ sanitek
Pardubický kraj
- 12.1.2023

Závěrečná zkouška Akreditovaného kvalifikačního kurzu pro řidiče vozidla ZZS, konaná dne 10. ledna 2023, dopadla pro absolventy úspěšně.

Záchranáři z pardubické ZZS vyrostili po nehodě, která se stala přímo před jejich očima, z pod převráceného auta ruku mladé řidičky
Pardubický kraj
- 16.12.2022

Přímo před vracející se sanitkou, po předání pacienta v nemocnici, došlo 14. 12. k dopravní nehodě u obce Ostřešany. Mladá žena nezvládla řízení a její vozidlo se otočilo na bok. Záchranáři ihned vyrazili řidičce na pomoc.

Peeři. Spěchají tam, odkud ostatní záchranáři chtějí být co nejrychleji pryč
Královehradecký krajPardubický kraj
- 1.12.2022

Spěchají tam, odkud ostatní záchranáři chtějí být co nejrychleji pryč. Na místo tragické události, do zasažených rodin, k zoufalým pozůstalým nebo náhodným svědkům různých neštěstí.

Studenti – budoucí záchranáři zvládali v Pardubicích modelový porod i řízení sanitky
Pardubický kraj
- 21.11.2022

V rámci úzké spolupráce Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice navštívili dne 15. 11. studenti třetích ročníků oboru zdravotnické záchranářství VS Pardubičky.

Krajský seminář přednemocniční neodkladné péče pořádala pardubická ZZS
Pardubický kraj
- 6.11.2022

Krajský seminář přednemocniční neodkladné péče pořádaný Zdravotnickou záchrannou službou Pardubického kraje se konal ve dnech 1 – 2. 11. v Kongres hotelu Jezerka.